Lacrosse > Ženský lakros > ME: Český tým bude hrát o sedmé místo s Lotyšskem

ME: Český tým bude hrát o sedmé místo s Lotyšskem

13.8.2015

Česká reprezentace žen si nezlepšila reputaci na mistrovství Evropy v Nymbruce ani dnes v utkání proti Německu, se kterým prohrála 5:8. Domácí výběr tak bude zítra hrát jen o konečné sedmé místo proti Lotyšsku.

Tým z Pobaltí už v poledne podlehl Irsku jasně 3:14. Češky chtěly odpoledne proti Německu napravit situaci po čtvrtfinálové porážce se Skotskem. Ačkoliv ještě pět minut před koncem prvního poločasu vedlo Německo jen 3:1, o přestávce už byl náskok našeho západního souseda 6:2. Po změně stran se Češky zlepšily, ale své šance přetavily v gól jen ve třech případech. Tradiční střelkyně byly dobře pokryty, a tak si Němky svůj náskok pohlídaly a po výhře 8:5 si zahrají s Irskem o pátou příčku. Český tým nastoupí zítra od 18 hodin proti Lotyšsku o konečné sedmé místo.

V pátek se diváci dočkají také obou semifinálových zápasů. V poledne vyzve Anglie nováčka turnaje Izrael, v 15 hodin se pak v ostrovním souboji střetnou Wales a Skotsko. Turnaj vyvrcholí v sobotu zápasy o medaile.