Lacrosse > Mužský lakros > Matěj Barák zkouší štěstí v kanadské soutěži Junior A v Albertě

Matěj Barák zkouší štěstí v kanadské soutěži Junior A v Albertě

24.5.2013

Matěj Barák zkouší štěstí v kanadské soutěži Junior A v Albertě
Matěj Barák zkouší štěstí v kanadské soutěži Junior A v Albertě

V polovině května odcestoval hráč Wolves a Custodes Radotín Matěj Barák do Calgary na pozvání trenéra místních Mountanieers, kteří hrají nejvyšší juniorskou soutěž.

Matěje čeká celkem 17 zápasů základní části, a pokud by se jeho týmu tak jako v minulém roce podařilo zvítězit v provincii Alberta, mohl by si jako první český hráč zahrát Minto Cup, což je nejprestižnější pohár pro kanadské juniory do 21 let.

První dojmy z Calgary poslal Matěj po prvním utkání, ve kterém jeho tým zvítězil nad týmem Raiders (v roce 2010 tam hrál Petr Poupě ) 10 : 7 a ve kterém Matěj zaznamenal dvě asistence.

„Svůj první den v Kanadě jsem zahájil tréninkem se svým novým týmem Jr. A Mountaineers. Trénink byl úplně jiný, než jaký jsem měl doma v Čechách. Tady musíte být i na trénink o hodinu předem. Když sem vešel po tréninku do šatny, bylo vidět, že kolem tohohle týmu je plno skvělých lidí. Měli jsme na stole připravené ovoce, dokonce jsem si mohl zahrát ping pong nebo na x-boxu. Je to dobré pro odreagování od lakrosu.

Před prvním zápasem jsem byl lehce nervózní. Věděl jsem, že to bude jiné než doma v ČR, ale netušil jsem, že tak moc. Nehrají sice v útoku žádné signály, ale pořád staví clony a nikdo nikdy nezůstal v útoku stát, protože když se na chvíli zastavíte, dostanete velice nepříjemnou ránu třeba i na hlavu.

Zdravím všechny lakrosáky v Radotíně a gratuluju Custodům k osmému titulu.“

Statisky ze zápasů Jr. A Alberta naleznete zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 215