Lacrosse > Mužský lakros > Mamuti zašlápli Minnesotu

Mamuti zašlápli Minnesotu

17.1.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(jm) - Před úvodním vhazováním ovládly arénu v Denveru emoce, když zaplněné tribuny vzdávaly hold dlouholeté hvězdě coloradského týmu a historicky nejlepšímu střelci Mamutů, Brianu Langtrymu (230 gólů v červenobílém dresu). Vlasatý útočník, který se mimo jiné představil i v Praze na MS 2011, z hlediště stihl ještě popřát svému bývalému týmu hodně štěstí a prorokoval výhru Colorada o tři branky.

Ještě než stihly slzy dojetí uschnout, na hřišti už svůj boj s domácími načali hráči Minnesoty. Během vyrovnané první periody oslavil svůj 800. bod v kariéře v NLL staronový kapitán domácích, Gavin Prout, který přihrával na první letošní gól Johnu Grantovi Jr. Celkově ale tato část hry ponechala vše otevřené, když oba týmy dotlačili míč za záda brankáře třikrát.

Ani druhá perioda nepřinesla žádný větší náskok. Minnesota se sice díky brankám Benesche a Taa dostala do vedení 5:3, ale jejich chuť zchladila nejprve největší hvězda domácích, John Grant Jr. Poté sice Benesch ještě stihl udělat druhý krok k hattricku a upravit na 6:4, ale v čase 9:55 sebral míč těsně na hranici brankoviště Ilja Gajic a jelikož ho bránící hostující hráč vytlačil ze střeleckého úhlu, zavěsil v letce překrásnou zadovkou. Rozhodčí sice tenhle gól okamžitě zamítavým gestem odmával jako neplatný, nicméně po chytrém protestu domácí střídačky byl nucen strávit dlouhé minuty zkoumáním videa. Nejspíš pak sudímu přišlo líto, aby takový výstavní kousek neuznal, a tak nakonec rozradostnil více než čtrnáct tisíc natěšených diváků. Tenhle nádherný moment určitě ještě mnohokrát uvidíme v sestřihu nejkrásnějších gólů sezony 2012. Mamuty navíc Gajicův úspěch nakopl do vyšších obrátek a do půlky dotáhli skóre na 7:7.

Třetí perioda už převážila misky vah mírně na stranu týmu z Denveru, když hattrick dokonal ligový nováček v dresu Mamutů, Jamie Lincoln. Celkové skóre po pětačtyřiceti minutách dávalo naději Brianu Langtrymu na šťastný tip, když se před poslední periodou zastavilo na 12:10.

Minnesota v závěrečné čtvrthodině sice ještě zapnula všechny své síly ve snaze vyrovnat, ale blíž než na dostřel jedné branky se hosté nedostali. Naopak domácí se rozehráli k úžasnému lakrosovému představení, začali využívat rychlého přenosu a pod taktovkou svého „áčka“, s dvacet čtyřkou skvěle hrajícího Johna Granta Jr., nasázeli soupeřovi dvacítku. Hattricku – kromě již zmiňovaného Lincolna – dosáhl ještě kapitán Prout a další nováček Adam Jones. Statistikám se ale do čela postavil samotný Grant, který kromě čtyř přesných tref rozdal sedm nádherných gólových pasů. Na začátku sezony tak sedmatřicetiletý veterán dokazuje, že se dostal do nejlepší formy a bude i letos zásadní oporou Mamutů.

Oba týmy od loňska výrazně obměnily soupisku a snaží se do svého středu zapracovat nové posily. Po rozpačité úvodní půli plné nepřesností, zbytečných vyloučení a nevyužitých breaků domácí konečně dokázali, že chemie na jejich střídačce i na hřišti bude fungovat skvěle.

Další utkání sehrají Colorado Mammoth v Edmontonu 20. ledna, zatímco Minnesota bude zpytovat svědomí až do 28. ledna, kdy na návštěvu pozvala Bandity z Buffala.

Colorado Mammoth v. Minnesota Swarm 20:14 (3:3, 4:4, 5:3, 8:4)

Další výsledky 2. kola NLL:
Philadelphia Wings v. Rochester Knighthawks 12:22
Buffalo Bandits v. Toronto Rock 14:10
Washington Stealth v. Calgary Roughnecks 10:13

Jakub Mocek

Foto David Moll

 

 


 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198