Lacrosse > Mužský lakros > Malešičtí těžce vydřeli bronz v NBLL

Malešičtí těžce vydřeli bronz v NBLL

20.10.2008

V utkání o třetí místo v Národní boxlakrosové lize po velkém boji zvítězili hráči Malešic nad Falcon Millionaires 10:9. Zápas byl od první minuty až nečekaně vyrovnaný. Malešice si sice udržovaly převahu, ale především zákroky brankáře Jiřího Peška držely Milionáře ve hře až do samotného konce utkání.

V malešické brance zaskakoval Vojtěch Schaffner a Falconi jeho gólmanské nezkušenosti dokázali využít. Klání sledovaly prořídlé ochozy, kde se později sformoval jakýsi radotínský kotel, atmosféru dotvářel dým z komínů, který se válel nad hřištěm v mdlém svitu reflektorů.

Zápas začal vzájemným oťukáváním s mírnou převahou Malešic, nicméně zkušenost brankáře Peška nedovolila soupeři úspěšně zakončit. Teprve v polovině osmé minuty se znenadání rozhýbal ukazatel skóre – otevřel ho ve prospěch radotínských Mirek Knotek. Po vyloučení Topola za nedovolené bránění však Malešice v přesilovce srovnaly.

V druhé polovině periody mnohem častěji stříleli hosté a jejich střely byly přesnější, ale brankář držel naděje Falconů. Milionáři šli v jedenácté minutě dokonce podruhé do vedení, avšak hosté okamžitě vyrovnali. Na konci přesilovky po vyloučení Knotka v poslední munutě čtvrtiny ještě přidal malešický Ondřej Podroužek gól na 3:2 pro hosty.

V prvních minutách druhé periody se domácí dostali pod tlak. Úspěšně mu čelili až do sedmé minuty, kdy se trefil druhý z Podroužků – Adam. O minutu později přisadil ještě Novák, načež přišel oddechový čas. Kupodivu si ho nevybrali Millionaires, nýbrž malešičtí. Převaha hostů nadále pokračovala, Falcons se nedostali do vážnější šance a jednou je před dalším inkasováním zachránila tyčka. Až na začátku dvanácté minuty se po dlouhé době prosadili hráči se zlatými dresy; Knotkovi se podařilo využít omezeného výhledu malešického gólmana a střelou zpoza bílé čáry, která prolétla změtí hráčů, rozvlnil síť. Z podobné vzdálenosti vypálil o chvíli později po pečlivém rozmyšlení mladík Dominik Pešek, jeho rána vyústila v kontaktní gól domácích. Bohužel pro ně se do konce čtvrtiny ještě dvakrát zvedalo skóre na straně Malešic; druhý gól padl vteřinu před přestávkou.

Skóre třetí periody otevřel ve třetí minutě Martin Tolar. Krátce nato byla Falconům podána pomocná ruka v podobě přesilové hry po nesportovním zákroku malešického hráče. Jen co ji domácí proměnili, znovu se vylučovalo a Radotínu zůstala početní převaha. Než stačil po skončení přesilovky hráč Malešic přeběhnout z trestné lavice do dění hry, radovali se Milionáři z gólu na 8:6.

Vzájemná potyčka dvou hráčů vyústila v osmé minutě ve hru 4 na 4 a po vyloučení radotínského Doktora na 2+2 minuty se dostali do přesilovky pro změnu hosté. Ze hry 4 na 3 následně vytěžili branku. Jednu ze šancí Falconů na snížení nepříznivého stavu zastavil Dvořák jen faulem, následná přesilovka však z pohledu radotínských fanoušků mnoho dobrého nepřinesla, několik šancí měl naopak oslabený soupeř. Závěr čtvrtiny byl pod nadvládou rozhodčích, domácí se hodně zlobili poté, co půl minuty před koncem dostali trest za příliš mnoho hráčů.

První minuty závěrečného dějství mnoho vzruchu nepřinesly. Až v čase 3:33 Šalom zblízka snížil na 9:7. Když se zdálo, že Falconi zvedají hlavu, nenápadnou střelou zvýšil náskok Malešic na tři branky Ondřej Podroužek. Míček po jedné z odražených střel posléze skončil na sousední zahradě, což možná potěší jejího majitele (hlavně proto, že míček neskončil v jeho okně). Následně zahodil míček i Bejšovec, což bylo kvalifikováno jako nesportovní chování. Přesilovka však netrvala dlouho, na vedlejší trestnou lavici totiž po minutě usedl hráč hostů Šimon Kotáb. Ve zkrácené přesilovce měl Falcon několik slibných příležitostí, ale znovu udeřil až po návratu vyloučeného hráče. Po pěkné individuální akci snížil Bejšovec efektním odrazem o tělo brankáře. Počínající nápor domácích však zbrzdilo další vyloučení. Brankář Pešek však čaroval a tři minuty před koncem držel zlatým hráčům naději na bronz. Tím spíše, když v přesilovce kanonýr Bejšovec snížil na rozdíl jediné branky. Minutu a půl před koncem dostali Falconi výhodu další přesilovky. V ní míček domácí moc neposlouchal, naopak se hrálo především před jejich brankou. Třináct vteřin před koncem radotínští odvolali brankáře, velkou šanci měl v samém závěru Dominik Pešek, ale ke kýženému vyrovnáni to nevedlo. Pomyslné bronzové medaile tak putují do Malešic.

TJ Malešice - Falcon Millionaires 10:9 (3:2, 4:2, 2:2, 1:3)