Lacrosse > Mužský lakros > Malešice v prvním domácím utkání přetlačily Pardubice

Malešice v prvním domácím utkání přetlačily Pardubice

7.4.2019

Lachlan McDonaldLachlan McDonald
Lachlan McDonald

(ps) První domácí utkání sezony hráči týmu TJ Malešice zvládli, když porazili nejtěsnějším rozdílem LC Pardubice. Po třech prohrách na Jižním městě, v Plzni a v Radotíně tak konečně bodovali.

Nutno napsat, že domácí tým byl po celé utkání lepším týmem a plný bodový zisk si zasloužil. K lepšímu výsledku však Malešicím chyběla větší produktivita v útoku. Je však již známou tradicí, že malešičtí se na každý gól velmi nadřou. Naštěstí pro ně, vedli prakticky po celé utkání, což jim dodávalo psychickou výhodu. Je proto možné, že právě tento fakt rozhodl o tom, kdo nakonec body získal.

Zajímavostí je první trefa australského juniorského reprezentanta Lachlana McDonalda v naší lize. Tento hráč je na studijním pobytu v Praze, a tak se domluvil na spolupráci s malešickým týmem. Jeho pohyb v útoku je pro žlutomodré velkým přínosem.

V čase 53:21 snížili hosté na rozdíl jediného gólu a závěr utkání sliboval drama. To však domácí nepřipustili a taktickou hrou odehráli prakticky celou zbývající dobu na útočné polovině.

Příští týden v neděli přivítají Malešice na svém hřišti tým z Bratislavy, a pokud uspějí, přiblíží se postupu do play-off.

TJ Malešice - LC Pardubice 9:8 (2:1, 4:4, 2:2, 1:1)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270