Lacrosse > Mužský lakros > Malešice si již dnes zajistily vítězství v letošní NFLL

Malešice si již dnes zajistily vítězství v letošní NFLL

8.10.2011

Vítěz NFLL 2011Vítěz NFLL 2011
Vítěz NFLL 2011

(pch) - V nedůstojném prostředí horoměřického fotbalového hřiště si dnes lakrosový tým TJ Malešice koncentrovaným, kompaktním a jistým výkonem poradil s LCC Radotín a jedno kolo před koncem soutěže získal v jubilejním 20. ročníku NFLL po roce titul zpět svých rukou.

Malešice tak potvrdily svou pozici celkově nejúspěšnějšího field lakrosového mužstva v ČR. V národní soutěži, která se hraje od roku 1992 a která se od roku 2006 honosí názvem Národní field lakrosová liga, dnes malešičtí triumfovali poosmé. V těsném závěsu jsou lakrosisté Jižního Města se sedmi triumfy, tři tituly sebral Radotín a dvakrát slavili v Plzni.

Dvacátý ročník nepřinesl nic nového, co by jej odlišilo od ročníků předchozích. Kvalita utkání byla letos obecně vyšší než v ročníku předchozím, zejména utkání mezi prvními třemi týmy. Toto mírné zlepšení ale plně vykompenzovala neochota (a neschopnost) téměř všech organizátorů zajistit řádné vybavení hřišť a snesitelné šatny. Vyvrcholením je tento závěrečný turnaj, který se hraje bez zadních autových čar a brankovišť. Možná bychom mohli příště nepřivést branky, kdo se s nimi má tahat, že?     

To, že se místa víkendových kol oznamují dva nebo tři dny před konáním (přestože termín i pořadatel je znám nejméně 1 měsíc dopředu), a nikdo nepožaduje po organizátorech změnu, jsem nikdy nepochopil, ale všichni si na to už nějak zvykli. To, že neexistuje žádný použitelný ukazatel skóre, který by si pořadatelé půjčovali, případně že oddíly nemají své, je už také obehraná písnička. Nutí je někdo, aby bylo vybavení lepší?

Jak se ale má hrát bez rozhodčích? Pokud na utkání, na kterém má být nejméně pět rozhodčí, dorazí dva, co lze dělat? Je nějaký postih? Když zapisovatelé neumějí zapisovat, proč tam jsou? Když na hřišti z 15 čar deset chybí, jako dnes, jak se má hrát? Jak se má hrát dobrý lakros? 

Hodně lidí, kteří hrají NFLL, kolem sebe neustále trousí, že liga má slabou úroveň, že je směšná. Ale kdo tu úroveň dělá, když ne tito lidé? Kdo je směšný? Ta liga? Ne, my, kdo tu ligu utváříme, pořádáme, hrajeme. My, kdo se chováme tak, že je skutečně směšná. Když nejsme schopni zajistit řádné hřiště se správným vybavením, jsme směšní. Ne liga. Ne lakros. Ne field lakros, ale my. 

Co dělá vedoucí ligy, aby zajistil a případně i vynutil určitý standard? Ví vůbec, jaký standard? Co dělá VV ČSML, aby zajistil důstojné podmínky pro svou soutěž? Co dělá každý z nás, aby NFLL byla zajímavou soutěží? 

Petr Chmelař

 


Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 184