Lacrosse > Mužský lakros > Malešice podlehly v nadstavbě NBLL Jižnímu Městu i podruhé

Malešice podlehly v nadstavbě NBLL Jižnímu Městu i podruhé

25.3.2010

(mi, jb) - Kdo čekal po sobotním dramatickém střetnutí nadstavby Národní box lakrosové ligy mezi TJ Malešice a SK Lacrosse Jižní Město podobnou podívanou i při včerejší odvetě, musel být zklamán. Hráči Jižního Města vyučovali soupeře v produktivitě a zcela jasně zvítězili.

Jižní Město potvrdilo stoupající formu. Jeho hráči zahráli výborně především v obranné části a pouhých šest obdržených branek za zápas je skvělou vizitkou. Naproti tomu tým Malešic hrál v ofenzívě dost komplikovaně a hráči se do vyložených šancí dostávali jen sporadicky. Většina útoků tak končila nepřesnými střelami z uctivé vzdálenosti. Přitom technicky malešičtí nikterak nezaostávají.

Po první čtvrtině vedlo Jižní Město jen 2:1 a vypadalo to na velký souboj. Ale už ve druhé čtvrtině se „Jižňákům“ povedlo utrhnout, vybudovali si náskok pěti gólů a ten si dokázali v klidu ohlídat. Další góly přidávali většinou z přečíslení po brejcích. Nejlepším střelcem zápasu byl s pěti góly útočník Jižního Města Pavel Došlý.

Pro Malešické je to již třetí porážka v řadě a v sobotním zápasy s radotínským týmem ForFun budou hrát především o navrácení sebedůvěry ve vlastní síly. Budou ji potřebovat již 10. 4., kdy na svém stadionu přivítají úřadujícího mistra, Custodes Radotín. Na Jižní Město čeká v sobotu ousider horní nadstavbové skupiny, LC Pardubice.

SK Lacrosse Jižní Město – TJ Malešice   15:6 (2:1, 5:1, 4:2, 4:2)

Nepříznivé počasí na začátku března zapříčinilo, že po přeložení zápasu se oba nadstavbové duely mezi radotínskými týmy ForFun a Falcon Millionaires hrály bezprostředně po sobě v pondělí a v úterý.

ForFun je mladý ambiciózní tým, který vznikl před dvěma lety, zatímco za Falcons nastupují hráči, kteří už skončili svou vrcholovou kariéru, ale pořád mají chuť hrát. Vzhledem k tomu, že se jedná o dva týmy téhož klubu, mají zápasy prestižní příchuť souboje „starých proti mladým“. Zoom gallery

Pondělní zápas začal dlouhým přetahováním o to, kdo dá první gól. Až do 9. minuty dominovaly obrany, pak skóre otevřel Adam Kostka z ForFunu. Falcons hráli poměrně staženou obranu a pozdní přistupování k hráčům se jim vymstilo, když se ještě v první čtvrtině dvakrát zdálky nepříliš prudkými, ale přesnými střelami trefil Petr Skála. Za Falcons na 3:1 snižoval Jan Košťál, spousta dalších střel Falconů skončila na výstroji brankáře Dominika Siky.

Druhá čtvrtina přinesla podobný obrázek. Padl jediný gól – na 4:1 pro ForFun zvýšil v přesilovce Šimon Tůma. Po další přestávce sice snížil Jan Bejšovec, ale Petr Skála měl svůj střelecký den a dalšími dvěma góly náskok ForFunu zvýšil, Martin Šrůta pak upravil na 7:2 po třech čtvrtinách. V poslední části hry přidaly oba týmy po dvou gólech a mladíci tak ukořistili skalp Falcons po výsledku 9:4.

ForFun – Falcon Millionaires 9:4 (3:1, 1:0, 3:1, 2:2)

Pro úterní odvetu posílili Falcons o bývalého reprezentanta Martina Bouzka a poučili se z pondělních chyb. Soustředili se na lepší pokrytí tvůrců hry ForFunu Adama Kostky a Tomáše Žipaje a snažili se přistupovat rychleji ke střelcům.

První gól vstřelil Petr Torn z ForFunu při vlastním oslabení a do konce první čtvrtky to bylo co do skóre všechno, protože dva brejky Ondřeje Miky zlikvidoval brankář ForFunu Dominik Sika. Dvě minuty po přestávce ale vyrovnal Patrik Procházka a Jan Bejšovec pak strhl vedení na stranu Falcons. Nedůsledně pokrytý Adam Kostka pak sice vyrovnal, ale po zmatku v kolem brankoviště na druhé straně hřiště skončila odražená střela v brance ForFunu. Gól byl připsán Patriku Procházkovi, a o půli tak Falcons vedli 3:2

Hned po přestávce v přesilovce vyrovnal Petr Skála, ale pak se nahoru dostali Falcons. Jejich obrana byla spolehlivá a díky gólu Jana Bejšovce a dvěma trefám Patrika Procházky odskočili na 6:3. Za ForFun do přestávky snížil Adam Kostka. V poslední periodě Falcons zkušeně drželi nasazený herní styl. Vycházeli z důsledné obrany, proti níž se dokázal prosadit jen jednou opět Adam Kostka. Falcons přidali tři góly, dokázali ubránit i přesilovku v 57. minutě a odolat urputné snaze ForFunu výsledek zápasu zvrátit. Herní zkušenost dokázala srovnat handikep Falcons ve fyzičce a věkovém průměru.

Falcon Millionaires – ForFun 9:5 (0:1, 3:1, 3:2, 3:1)

Jan Barák, Ondřej Mika
Foto Petr Tahal a Lukáš Neužil

Další program NBLL
27. 3. 2010, sobota, 11.00, LC Pardubice – SK Lacrosse Jižní Město (Pardubice, hřiště u ZŠ Polabiny)
27. 3. 2010, sobota, 10.00, TJ Malešice – ForFun (TJ Malešice, Heldova ul., Praha 10)
28. 3. 2010, neděle, 11.00, LC Pardubice – LC Custodes (Pardubice, hřiště u ZŠ Polabiny)
30. 3. 2010, úterý, 19.00, Falcon Millionaires – LC Custodes (LCC Sokol Radotín, ul. Vykoukových)
31. 3. 2010, středa, 19:30, SK Lacrosse Jižní Město – LC Pardubice (LCC Sokol Radotín, ul. Vykoukových)