Lacrosse > Mužský lakros > Malešice i podruhé v sezoně zdolali o jediný gól Bats Bratislava, tentokrát v prodloužení

Milan Tuláček v brance Malešic
Milan Tuláček v r. 2019 s fotografií mistrů z r. 1993Milan Tuláček v r. 2019 s fotografií mistrů z r. 1993
Hrálo se ve svižném tempu

(ps) Utkání v Malešicích mělo velmi podobný průběh, jako to na začátku sezony v Bratislavě. A i tentokrát se šťastnějším koncem pro domácí TJ, která sice v celém utkání ani jednou nevedla, přesto si připsala vítězství. Nutno ale poznamenat, že zaslouženě.

Domácí řešili před utkáním složitý rébus na brankařském postu. Před sezónou jejich brankaři Pelikán a Mára ukončili, resp. přerušili kariéru a jediný zbylý Aleš Klokan měl pro tento víkend mimosportovní povinnosti. A tak management žlutomodrého týmu oslovil veterána Milana Prťku Tuláčka, který se nyní profesionálně věnuje výchově hokejových brankářů na Jágrově Kladně. Tento kdysi reprezentační brankař zažil s Malešicemi titul již v roce 1993 a naposled stál v bráně ligové soutěže před jedenácti lety. V utkání dokázal, že nic se svého bývalého umu nezapomněl a výrazně přispěl k bodovému zisku Malešic.

V úvodní čtvrtině se prakticky neustále hrálo na bratislavskou branku. Útok stíhal útok a střely na hostujícího brankaře Braňo Adama jen pršely. Co to ale bylo platné, když domácí střelci pouze prášili jeho plastron a ze sedmnácti střel se za záda dostala pouze jediná. Zato produktivita hostů byla obdivuhodná: z šesti střel dali dva góly, vždy odrazem o tyč.

Pokud mohl v první periodě malešický tým žehrat na smůlu, neboť byl lepší, ale pouze nedával branky, tak ve druhé čtvrtině se jejich hra prakticky rozpadla. Obrana byla rozhozená a útok se prakticky nedostal na dostřel brankáře.  Poločasový stav 3:6 pro Bats byl proto zcela zasloužený.

Do druhé poloviny utkání ale Malešice nastoupily mnohem kompaktněji a to jak v útoku, tak především v obraně. Hrálo se prakticky pouze na polovině Bratislavy, čehož domácí využili a dvě vteřiny před třetí přestávkou konečně vyrovnali stav na 6:6.

Hráči Malešic pokračovali v tlaku i v poslední periodě. V rozletu je ale přibrzdilo ojedinělé vyloučení, které soupeř s notnou dávkou štěstí v 52. minutě využil a opět si vzal vedení v utkání zpět na svoji stranu. Jak se později ukázalo, byla to jediná branka, která se podařila ve druhé polovině utkání hostům vsítit. O dvě minuty později Jan Adamiec využil krásnou přihrávku od Kamila Trhlíka a vyrovnaný stav, i přes snahu domácích rozhodnout utkání ještě v základní době, vydržel až do závěrečného hvizdu. Muselo tedy rozhodnout prodloužení.

Nastavený čas opanovali domácí hráči. Vyhráli face-off, párkrát zakombinovali a pak v bratrské spolupráci zajistil bod navíc Ondřej Podroužek. Jak bylo napsáno již v úvodu článku, zaslouženě!

TJ Malešice - Bratislava Bats DNV 8:7 (1:2, 2:4, 3:0, 1:1 - 1:0)