Lacrosse > Mužský lakros > Malešice i podruhé v sezoně zdolali o jediný gól Bats Bratislava, tentokrát v prodloužení

Malešice i podruhé v sezoně zdolali o jediný gól Bats Bratislava, tentokrát v prodloužení

8.4.2019

Kamil Trhlík proti Braňo AdamoviKamil Trhlík proti Braňo Adamovi
Kamil Trhlík proti Braňo Adamovi
Hostující Robert MarečekHostující Robert Mareček
Hostující Robert Mareček
Michal Hužvar vs. Vojtěch WeissMichal Hužvar vs. Vojtěch Weiss
Michal Hužvar vs. Vojtěch Weiss
Milan Tuláček v brance MalešicMilan Tuláček v brance Malešic
Milan Tuláček v brance Malešic
Milan Tuláček v r. 2019 s fotografií mistrů z r. 1993Milan Tuláček v r. 2019 s fotografií mistrů z r. 1993
Milan Tuláček v r. 2019 s fotografií mistrů z r. 1993
Ondřej Podroužek při střelběOndřej Podroužek při střelbě
Ondřej Podroužek při střelbě
Kapitán domácích Adam PodroužekKapitán domácích Adam Podroužek
Kapitán domácích Adam Podroužek
Hrálo se ve svižném tempuHrálo se ve svižném tempu
Hrálo se ve svižném tempu

(ps) Utkání v Malešicích mělo velmi podobný průběh, jako to na začátku sezony v Bratislavě. A i tentokrát se šťastnějším koncem pro domácí TJ, která sice v celém utkání ani jednou nevedla, přesto si připsala vítězství. Nutno ale poznamenat, že zaslouženě.

Domácí řešili před utkáním složitý rébus na brankařském postu. Před sezónou jejich brankaři Pelikán a Mára ukončili, resp. přerušili kariéru a jediný zbylý Aleš Klokan měl pro tento víkend mimosportovní povinnosti. A tak management žlutomodrého týmu oslovil veterána Milana Prťku Tuláčka, který se nyní profesionálně věnuje výchově hokejových brankářů na Jágrově Kladně. Tento kdysi reprezentační brankař zažil s Malešicemi titul již v roce 1993 a naposled stál v bráně ligové soutěže před jedenácti lety. V utkání dokázal, že nic se svého bývalého umu nezapomněl a výrazně přispěl k bodovému zisku Malešic.

V úvodní čtvrtině se prakticky neustále hrálo na bratislavskou branku. Útok stíhal útok a střely na hostujícího brankaře Braňo Adama jen pršely. Co to ale bylo platné, když domácí střelci pouze prášili jeho plastron a ze sedmnácti střel se za záda dostala pouze jediná. Zato produktivita hostů byla obdivuhodná: z šesti střel dali dva góly, vždy odrazem o tyč.

Pokud mohl v první periodě malešický tým žehrat na smůlu, neboť byl lepší, ale pouze nedával branky, tak ve druhé čtvrtině se jejich hra prakticky rozpadla. Obrana byla rozhozená a útok se prakticky nedostal na dostřel brankáře.  Poločasový stav 3:6 pro Bats byl proto zcela zasloužený.

Do druhé poloviny utkání ale Malešice nastoupily mnohem kompaktněji a to jak v útoku, tak především v obraně. Hrálo se prakticky pouze na polovině Bratislavy, čehož domácí využili a dvě vteřiny před třetí přestávkou konečně vyrovnali stav na 6:6.

Hráči Malešic pokračovali v tlaku i v poslední periodě. V rozletu je ale přibrzdilo ojedinělé vyloučení, které soupeř s notnou dávkou štěstí v 52. minutě využil a opět si vzal vedení v utkání zpět na svoji stranu. Jak se později ukázalo, byla to jediná branka, která se podařila ve druhé polovině utkání hostům vsítit. O dvě minuty později Jan Adamiec využil krásnou přihrávku od Kamila Trhlíka a vyrovnaný stav, i přes snahu domácích rozhodnout utkání ještě v základní době, vydržel až do závěrečného hvizdu. Muselo tedy rozhodnout prodloužení.

Nastavený čas opanovali domácí hráči. Vyhráli face-off, párkrát zakombinovali a pak v bratrské spolupráci zajistil bod navíc Ondřej Podroužek. Jak bylo napsáno již v úvodu článku, zaslouženě!

TJ Malešice - Bratislava Bats DNV 8:7 (1:2, 2:4, 3:0, 1:1 - 1:0)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269