Lacrosse > Mužský lakros > Malešice doma podlehly Jižnímu Městu a skončily 5. po základní části NBLL

Malešice doma podlehly Jižnímu Městu a skončily 5. po základní části NBLL

24.5.2017

(ps) Třetí prohra v řadě, byť smolná, znamená pro tento zakládající klub českého obouručního lakrosu nejhorší umístění ve třicetileté historii domácí nejvyšší soutěže. Vše však mohlo být jinak, pokud by hráči ve žlutých dresech alespoň jednu ze svých sedmi střel do tyče soupeřovy branky nasměřovali do sítě.

V posledním utkání základní části se hrálo o hodně: pokud by domácí TJ vyhrála, posunula by se v tabulce na 3. místo, které by znamenalo snazší soupeře jak pro čtvrtfinále, tak pro semifinále a výrazně kratší cestování.

Domácí byli v utkání lepším týmem, ale střelecká nemohoucnost, která je již léta provází jak české hokejisty, znamenala prohru o jediný gól. Na střely domácí vyhráli 70:51, na ground-bally 14:5, na rozhozy 8:6, jen na ty góly, na které se ale hraje, to bylo 6:7.

Prohra znamená, že se o nadcházejícím víkendu střetne TJ Malešice se slovenskými Nationals, se kterými prohrála v základní části obě utkání. V Malešicích se hraje v sobotu 27.5. od 19:00. Odveta pak v Děvínské Nové Vsi od 13:00. Management Malešic organizuje pro své fanoušky dopravu na Slovensko několika autobusy. Zájem je však veliký a kapacita je již téměř naplněna.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%