Lacrosse > Mužský lakros > Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

13.9.2010

(hp) - Malešice, jako úřadující fieldlakrosový mistr ČR, letí na konci týdne hájit české barvy na pohár vítězů evropských soutěží do anglického Manchesteru. První ročník této soutěže se konal před dvěma lety v Německu, kde Jižní Město hrálo ve finále, a v zápase ve skupině dokonce dokázalo porazit pozdějšího vítěze, anglický Wilmslow LC. Od letoška je pohár pojmenován po zemřelém Kenu Gallucciovi, který se velkou měrou zasloužil o rozvoj lakrosu na evropském kontinentě.

Letos se do Manchesteru sjede 8 týmů, které budou rozděleny do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů o vítěze, zbylé týmy budou hrát o 5. až 8. místo. První skupinu tvoří: Amsterdam Lions, Stirling University, Stockport a Walcountian Blues. Ve druhé se utkají: Cardiff, Madrid, Malešice a Wilmslow.

Malešice odlétají do Anglie v mírně oslabené sestavě, budou jim chybět středopolař Martin Mrlík a obránce Radek Derganz, a tak by jejich účast v bojích o 1. až 4. místo byla tentokrát jistě úspěchem. Cesta ze skupiny by mohla vést přes tým z Cardiffu, za předpokladu, že pražský tým porazí hned v prvním zápase Madrid.

Petr Tahal

Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 113
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?