Lacrosse > Mužský lakros > Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

13.9.2010

(hp) - Malešice, jako úřadující fieldlakrosový mistr ČR, letí na konci týdne hájit české barvy na pohár vítězů evropských soutěží do anglického Manchesteru. První ročník této soutěže se konal před dvěma lety v Německu, kde Jižní Město hrálo ve finále, a v zápase ve skupině dokonce dokázalo porazit pozdějšího vítěze, anglický Wilmslow LC. Od letoška je pohár pojmenován po zemřelém Kenu Gallucciovi, který se velkou měrou zasloužil o rozvoj lakrosu na evropském kontinentě.

Letos se do Manchesteru sjede 8 týmů, které budou rozděleny do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů o vítěze, zbylé týmy budou hrát o 5. až 8. místo. První skupinu tvoří: Amsterdam Lions, Stirling University, Stockport a Walcountian Blues. Ve druhé se utkají: Cardiff, Madrid, Malešice a Wilmslow.

Malešice odlétají do Anglie v mírně oslabené sestavě, budou jim chybět středopolař Martin Mrlík a obránce Radek Derganz, a tak by jejich účast v bojích o 1. až 4. místo byla tentokrát jistě úspěchem. Cesta ze skupiny by mohla vést přes tým z Cardiffu, za předpokladu, že pražský tým porazí hned v prvním zápase Madrid.

Petr Tahal

Malešice budou bojovat o evropský klubový titul

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302