Lacrosse > Mužský lakros > Kluby > LSC Knights Červené Pečky

LSC Knights Červené Pečky

LSC Knights Červené Pečky

Kontakt: Tomáš Adamec, adatomik at seznam.cz
Web: www.lsc.cervenepecky.cz

Historie našeho lakrosového oddílu, dnes už pojmenovaného „KNIGHTS Červené Pečky“, se začala psát na podzim roku 2014. S partou kamarádů jsme jednoho večera vedli debatu na téma různých sportů, které nám přijdou zajímavé, a řeč se v jednom okamžiku stočila právě k lakrosu. Jelikož jsme všichni spojeni se skautskou organizací, která má v Červených Pečkách širokou členskou základnu a kterou většina z nás prošla od malička a působí zde doposud, tak pro nás nebyla úplně neznámá herní varianta českého lakrosu, který jsme měli možnost občas si zahrát.

Jak večerní konverzace postupovala, tak jsme pomalinku začaly skládat střípky našich znalostí o dalších možných variantách, o kterých mnozí z nás neměli ani ponětí, a které v nás v daný moment začínaly probouzet značně velký zájem. Po zhlédnutí několika videí v nás jasně zvítězilo nadšení pro to, abychom lépe poznali fieldlakros a boxlakros. Zaujala nás především rychlost, kreativita a kontaktní pojetí sportu. Výsledkem tohoto večera bylo to, že do týdne jsme v počtu deseti kluků už měli nakoupené obouruční lakrosové hole, míčky a začali jsme si chodit hrát na místní fotbalové hřiště. Z občasných tréninků se poté stala pravidelná záležitost. Postupem času jsme si pořídili další výstroj, abychom byli lépe chráněni a abychom snížili počty modřin, které se začaly množit se zvyšujícím se zápalem pro hru.

Velkým impulsem pro nás bylo jaro a Memoriál Aleše Hřebeského, kde jsme jako diváci strávili mnoho času a měli možnost vše vidět na vlastní oči. Nabuzeni touto akcí, jsme se rozhodli uspořádat vlastní menší lakrosové soustředění. V létě jsme tedy na prodloužený víkend vyrazili do Trhového Štěpánova, kde jsme měli v plánu využívat místní umělé sportovní hřiště pro intenzivnější trénink. Celý pobyt se vydařil náramně. Nejen z důvodu sportovního využití, ale také z utužení už tak skvělé party lidí a ze stanovení prvotní koncepce, jak fungovat do budoucna.

Léto uteklo a na podzim jsme si domluvili vzorový trénink v Radotíně, což pro nás byl další impuls, který nám rozkryl větší obzory v tom, kam směřovat a jak se dále zlepšovat.

Na konci roku 2015 jsme měli zásadní týmovou debatu o tom, jak vidíme naši budoucnost. Jednohlasně jsme se shodli na tom, že bychom chtěli pokračovat dále a dostat se zase o stupínek výše tak, abychom byli schopni tentokrát již nakouknout do skutečného lakrosového prostředí. Začali jsme tedy komunikovat s lakrosovým svazem, kterému děkujeme za vstřícnost a těšíme se na další spolupráci.

Naším cílem pro rok 2016 je jednak připravit místní umělé fotbalové hřiště tak, aby odpovídalo herním pravidlům, dále pak rozšířit naši členskou základnu o další hráče a zároveň je v plánu zúčastnit se série jarních minifieldových turnajů. Pokud na sobě budeme dále pracovat, tak bychom se na podzim rádi zapojili do fieldlakrosové ligy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272