Lacrosse > Lakros má nové logo. Hlavním motivem je švih lakrosky a dráha letu míčku

Lakros má nové logo. Hlavním motivem je švih lakrosky a dráha letu míčku

26.6.2024

Lakros má nové logo. Hlavním motivem je švih lakrosky a dráha letu míčku

Dynamické, čisté a svěží. Takové je nové logo lakrosu v Česku, které bylo dnes představeno na tiskové konferenci. Tento sport, který se nachází v nové olympijské éře, se rychle rozvíjí a je stále více vidět. Právě také díky nové vizuální identitě, která se promítne v komunikaci lakrosu dovnitř i navenek.

Lakrosový míč a dráha švihu lakrosky je hlavní motiv, který se promítl v novém logu. Esencí značky CZ LAKROS je totiž dynamičnost. Za tvorbou loga stojí kreativní agentura VML. „Chtěli jsme navrhnout logo jednoduché a dobře použitelné ve všech možných aplikacích. Také jsme se rozhodli vyhnout klišé, jako je použití lakrosky. Vytvořili jsme si tak půlměsíc a do něho umístili míček. Tento prvek symbolizuje švih a dráhu letu míčku. Vznikl tak charakteristický element, který v kombinaci se zkosenou typografií nejlépe vystihuje dynamiku lakrosu,“ vysvětluje vznik loga Brand Strategy Planner VML Filip Truhlář.

Poté, co se loni stal lakros po více než sto letech opět olympijským sportem pro OH 2028 v Los Angeles, rozhodla se Česká lakrosová unie (ČLU) změnit jak zastaralé logo, tak modernizovat celou vizuální identitu. Nový styl má lépe reflektovat současnou vizi a hodnoty, což je sport plný dynamiky, zážitků a emocí. „Švih lakrosky a letící míč je základem lakrosového umění a jednoduše v logu vystihuje to, co je pro náš sport jedinečné. Líbí se mi jeho čisté a minimalistické provedení, které je snadno rozpoznatelné,“ reaguje na výslednou podobu členka výkonného výboru ČLU Barbara Bažantová.

První, kdo logo ukáže světu, budou české reprezentantky na blížícím se mistrovství Evropy v Portugalsku. A novinka s jasným nápisem CZ LAKROS se líbí i hráčkám. „Myslím, že je super, že se lakros ukáže v novém kabátu. Je to velmi jednoduchý, ale při tom výstižný moderní design našeho lakrosu, říká jedna z reprezentantek Tereza Kreuzová.

Lakros se bude s novým logem prezentovat už za měsíc také na Olympijském festivalu v Mostě.

Text: Pavel Urban

Foto: VML

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 454

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 21% 21%