Ročník 1999

Soubor:
boxlakros_liga_1999.xls
Formát:
xls
Velikost:
149kB

Konečné pořadí:

1. LCC Radotín A
2. LC Jižní Město
3. TJ Malešice
4. LCC Radotín B
5. LC Morava
6. LC Plzeň

Základní část:
Komentáře k zápasům:

Slovní doprovod lakrosových utkání si vyžádal správce internetové stránky. V případě své nespokojenosti se slovním doprovodem, který je vždy subjektivním názorem autora, je samozřejmě každému umožněno odpovědět či vypracovávat komentáře vlastní. Pokud se ale nikdo další nenajde, jsou jen dvě možnosti - mé zhodnocení nebo nic.

Po  minulém 4. kole, které se hrálo v Olomouci, jsem poukázal na nesportovní chování hráčů Malešic Nedvěda a Chmelaře, kteří odešli před zakončením zápasu bez tradičního podání ruky soupeři. Podle jejich sdělení spěchali na letadlo do Paříže. Pokud tomu tak bylo, tímto se jim omlovám.   (Martin Nešpor, vedoucí ligy)

6. kolo:  Malešice, Radotín (mělo pořádat LC Jižní Město, změny však rozhodl VV ČSML):
sobota 6.11.1999, Malešice 10.00 hod.:
TJ Malešice - Radotín B   20:1 (8:1, 7:0, 5:0) ,    
Góly/asist.: Mrlík 7/0,  Kurz P. 3/4, Tuláček M. 3/3, Čibera 0/5, Tahal 0/4, Derganz 2/1, Beran T. 2/0, Chmelař 1/0, Beran V. 1/0 - Malešice,        
Barták 1/0, Milota 0/1 -Radotín B

Zápas jednoznačný od začátku do konce. Radotínskému Béčku se podařilo vsítit čestný úspěch  již v první třetině, ale u něj již zůstalo. Malešice hrály lépe po všech stránkách. Veliká škoda pro lakros v Čechách, že jsou tu pouze 3 vyrovnané týmy schopné sehrát vyrovnané utkání plné zvratů, které by mohlo přitáhnout zájem diváků, neřku-li tisku a televize.

1.finále

12.15 hod.
LCC Radotín A - LC Jižní Město 11:12 (3:5, 3:2, 5:5)   
Góly/asist.: Hetzel 3/1, Moravec 2/1, Muller 2/0, Pechar 1/0, Procházka 1/0, Knotek 1/0, Kozumplík 1/0, Pešek 0/1, Míka 0/1, Neužil 0/1 - Radotín A,                 
Mikulka 5/2,Ondráček 2/2, Došlý 3/0, Nešpor 0/3, Hostička 1/1, Klíma 1/0 - Jižní Město

Špičková podívaná se naskytla divákům prvního zápasu o Mistra ČR v boxlakrosu. Sebevědomí Radotín vlétl na hřiště a byl spražen 2 rychlými góly. Pak se úporný boj přeléval z jedné strany na druhou, Radotín srovnal na 3:3, ale v závěru třetiny opět 2x  inkasoval. Po přestávce se úporně bránilo, obvyklé hvězdy Radotína se moc neprosazovaly. Na druhé straně opora Jižňáků J.Mikluka dělal Radotínské obraně těžkou hlavu. Druhou třetinu Radotín o gól vyhrál a tak třetí byla otevřená. Náskok Jižního Města o jediný gól nic neznamenal. Ale rychlý gól náskok hned zvýšil. Pak Radotín opět vyrovnal a na hřišti se začalo jiskřit. Radotín přeháněl tvrdost a byl vylučován. Přesilovky byly ten den silná zbraň Jižňáků (z 9 přesilovek dali 5 gólů) a tak se jim podařilo opět o 2 góly utéct. Leč drama pokračovalo a Radotínští opět vyrovnali na 11:11. Byla to hra všechno nebo nic, velká sázka na útok. A to se ukázalo chybou. Jižní Město, které obranu tolik neotevřelo zachytilo míč a z rychlého brejku dal po nahrávce J.Ondráčka hráč J.Mikulka vítězný gól na konečných 12:11.

Po celý zápas  měl Radotín více navrch, ale Jižní Město dokázalo většinu šancí využít. Také se vyznamenal brankář JM J. Malina, který vychytal velké množství sólových nájezdů a jasných gólových šancí. 

2.finále
neděle 7. 11. 1999 12.15 hod., Radotín

LC Jižní Město - LCC Radotín A   5:9  (2:2, 1:5, 2:2),  prodloužení na náhlou smrt 0:1
Góly a asist.: Váša 2/1, Mikulka, Nešpor, Černík 1/0, Hostička, Došlý, Klíma, Malina 0/1 -  Jižní Město
Hetzel, Knotek, 2/1, Kozumplík 1/2, Pechar 2/0, Adamiec 0/2, Moravec, Míka, Mudřík 1/0, Neužil 0/1

Zápas se hrál na podmáčeném a značně kluzkém terénu. Domácí tým přišlo podpořit několik desítek fanoušků. V přestávkách se konala ukázka interkrosu v podání omladiny z Radotína.

Radotín začal z ostra vědom si nutnosti vyhrát. V závěru třetiny Jižní Město 2 slepenými góly vyrovnalo na 2:2. Do 2. třetiny Radotín přišel agresivní. Jižňáci se nechali vyvést z rovnováhy, byli vylučováni a přesilovky Radotín trestal. Navíc se jedna z opor JM P.Došlý nechal po zbytečném zákroku vyloučit do konce zápasu. Druhou třetinu pak Radotín vyhrál a měl tak velkou šanci vyrovnat sérii. Třetí třetina se hrála více opatrně. Jižňáci snížili, ale pak 2x inkasovali a nakonec jen se opory šetřili na prodloužení a tak se podařilo již jen snížit na 5:9 - konečný výsledek v regulerním čase. A tak o vítězi ligy 1999 muselo rozhodnout prodloužení na náhlou smrt.
Radotín, který měl po celý zápas navrch, útočí, ale ztrácí míč. Jižňáci také nepřesnou nahrávkou pouze odevzdávají míč soupeři. Radotín se tlačí do útoku ve snaze rozhodnout finále, pak ale přichází protiútok Jižního Města. Mikulka, po celý zápas osobně střežen, se odtrává od osobního strážce Pechara a běží sám směrem na gólmana, nikde žádný obránce. Ale nechytá nahrávku. Protiútok Radotína, E.Moravec dělá kličku J.Ondáčkovi (JM) a střelou o zem mezi nohy brankáře JM Maliny dává nejdůležitější gól své dosavadní lakrosové kariéry. Následuje Radotínské veselí a tak se po opět 3 letech stal Mistrem ČR v boxlakrosu tým  LCC Radotín A.

Poznámka vedoucího ligy:
Tuto poznámku píši jako vedoucí ligy, bez ohledu na to, za koho hraji a na případné výsledky. Tento svůj názor jsem prezentoval VV ĆSML (jehož jsem čelnem) a to nejméně týden předem. VV takto rozhodl s tím, že se jedná o podporu lakrosu v Radotíně, kde se začalo pracovat s mládeží. To je pochopitelné, záslužné a následováníhodné. Ale kde byla podobná podpora VV v dobách, kdy Jižní Město bylo jediným lakrosovým klubem, který se dětem a juniorům věnoval (je to bez přerušení více jak 10 let)?

A tak:
2. finálový zápas se hrál v Radotíně. O změně místa konání rozhodl VV ČSML. Bylo otázkou, jaký bude v tak nejistém počasí terén. Aby se mohlo finále hrát na nerozbahněném terénu, bylo zrušeno 2.utkání o 3.místo, což není úplně v pořádku.
Myslím, že bahnitý terén, který je na hřišti v Radotíně vždy za sychravého počasí, by se v budoucnu neměl volit pro zápasykonané po polovině října. Otázka domácího hřiště pro play off je potom otázka pro valnou hromadu, aby se dosavadní model změnil v tom směru, že finalisté mají právo hrát střídavě na domácí půdě. Tím se dostaneme do problémů  s rozhodčími, kde budou hrát ostatní atd. Za dané situace bylo Jižní Město určitým způsobem poškozeno změnami na poslední chvíli. Terén, který byl po sobotním vytrvalém dešti rozměklý, jistě vyhovoval více domácím, kteří tam pravidelně trénují. V tomto konkrétním případě po propagaci zápasu už nešlo nic změnit a zápas se musel na kluzkém terénu odehrát. Dalším bodem je pak zajistit, aby diváci (příznivci domácích) nemohli vnikat na trestnou lavici a ohrožovat tam vyloučené hostující hráče za zákrok, ať už jakýkoliv, ale zápalu boje a potrestaný rozhodčí. Tímto děkuji pomocným rozhodčím a hlavně Pavlu Semerákovi, který svými berlami odháněl zmíněné individua.

Pokud máte odlišný názor, prozentujte ho na internrtové stránce pomocí správce stránky P. Tahala. Máte chuť něco změnit, máte možnost začít pracovat ve prospěch lakrosu. VV jistě uvítá veškeré zájemce o pomoc, o spolupráci.

5. kolo, sobota 23.10.1999 (Malešice)

(10.00 hod.) TJ Malešice - Radotín A   12:15 (4:2, 3:6, 5:7)       
Góly/asis.: Semerák 3/1, Tahal 2/2, Vít Š. 2/1, Kurz P. 2/1, Chmelař 2/0, Mrlík 1/2, Derganz 0/1 - Malešice,      
Moravec 3/0, Procházka 2/1, Neužil 2/1, Košťál 2/0, Muller 2/0, Hetzel 1/1, Hurdálek 1/1, Kozumplík 1/0, Mudřík 1/0, Pechar 0/4,  Adamiec 0/2, Knotek 0/2 - Radotín

Zápas, který rozhodoval o finalistech. Malešice, vědomi si toho, že musejí vyhrát aspoň o 4 branky, začaly náporem, využily překvapení a po 1.třetině vedly 4:2. Malešicím patřil i začátek 2.třetiny a zvýšily až na 6:3.  Pak však slavila úspěch bojovnost Radotínských, kteří postupně zvrátili průběh zápasu. I třetí třetina byla napínavá. Až do stavu 11:11 si Malešice udržovaly naději, pak však přišlo několik chyb a skóre se otočilo pro Radotín. Výsledek potěšil jistě nejvíce Jižní Město, které se tak dostalo do finále.

(12.15 hod.) LC Jižní Město - LC Morava, 19:4  (4:1, 8:3, 7:0)                 
Góly/asis.: Mikulka 5/2, Došlý 4/0,  Černík 3/1, Váša 2/2, Hostička 1/4, Nešpor 1/1, Ondráček 1/1, Popek 0/2, Nosek 0/1 - LCJM,    
Nádvorník 2/1, Kubeša 1/1, Dlouhý 1/0, Frommer 0/1 - Morava

Jižňáci již v pohodě s vědomím účasti ve finále nehráli na plný plyn. Díky tomu měla Morava řadu šancí a následně i několik čestných úspěchů k nelibosti brankáře Jižního Města. Ve třetí třetině již hra téměř na jednu branku.

(14.30 hod.)
LCC Radotín B - LC Plzeň  kontumace 10:0

Druhá kontumace zanenala vyloučení týmu LC Plzeň ze soutěže. Je mi skutečně líto osudu Plzně, ale pokud si své problémy nevyřeší, je těžké organizovat ligu při účasti/neúčasti takového týmu. Snad se tam někdo a něco změní a po zimním spánku se objeví nová silná Plzeň

neděle 17.10.1999
10.00 hod.
: LC Morava - LCC Radotín A  25:0   
Góly/asis. Procházka 7/2, Moravec 6/0, Hetzel 4/1, Adamiec 3/2, Knotek 1/10, Neužil 1/2, Kóša 1/2, Muller 1/1, Mudřík 1/0 - Radotín A

Po páteční dohrávce, která skončila 17:0 si to oba soupeři zopakovaly včetně jednostranného výsledku ještě výraznějšího ve prospěch finalisty.

12,15h: LCC Radotín B - TJ Malešice  1:15     
Góly/asis.: Binder 1/0, Doktor 0/1 - Radotín B,  Tahal 4/1,: Beran T. 2/2, Čibera 2/1, Mrlík 2/0, Tuláček 2/0, Víét Š. 1/3, Chmelař 1/3, Kurz A. 1/0, Derganz 0/4 - Malešice

Přípravný zápas obou soupeřů pro boj o 3.místo v lize 1999 vyhrál zkušenější ze soků. V zápase byl vyloučen hráč Friedl z Radotína B, který si tak minimálně 1 zápas play off nezahraje.

14.30 hod.: Zápas LC Jižní Město - LC Plzeň se již ze zmíněných důvodů nehrál. Tímto také odpadají zápasy o 5.místo, které tak získává vcelku nečekaně Morava.

Pro ty co rádi spekulují, propočítávají dopředu:

Pořadí základního kola je dáno body, v případě shody bodů  pak vzájemnými zápasy  a jejich skórem,  jsou-li body vzájemných zápasů shodné. O finalistech rozhodne tedy zápas  LCC Radotín A - TJ Malešice v Malešicích  v sobotu 23.10. od 10,00h.

Podle jeho výsledku pak dopadne pořadí zákl.části.

O finalistovi se rozhodne následovně:

1: LCC Radotín A - jsou ve finále v případě vítězství, remízy či prohry méně jak o 16 gólů !

2: TJ Malešice -  jsou ve finále v případě vítězství nad Radotínem více jak o 4 góly !

3: LC Jižní Město - jsou ve finále, pokud Malešice s Radotínem prohrají, remizují či vyhrají o 3 a méně gólů, dále pak když

Malešice vyhrají o 16 a více gólů s Radotínem, jsou ve finále Mal.a JM.

 

 

 

2.kolo:  Praha 5, Radotín

sobota 25.9.1999

10,00h: Radotín A - Radotín B, 12:2 (2:0, 5:0,5:2) , góly a nahr.: Moravec 2/0, Knotek 2/1,

             Mudřík 0/1, Procházka P. 5/1, Hurdálek 1/0, Kozumplík 1/1, Bek 1/0 - Rad.A,

          Muller 1/0, Košťál 0/1, Blažek 0/1, Šalom 1/0 - Rad B

             Souboj A a B týmu - bez komentáře

 

12,15h: TJ Malešice - LC Jižní Město, 9:6 (5:2, 2:1, 2:3),    góly a nahrávky:  Mrlík 2/2,

             Beran V. 1/0, Tahal 3/1, Semerák 0/1, Chmelař 1/0, Derganz 1/0, Čibera 1/1- Mal

             Malina 0/1, Došlý 2/1, Mikulka 1/0, Hostička 1/3, Klíma 0/1, Černík 1/0

             Váša 1/1 - LCJM

             Zápas obou týmů oslabených neúčastí některých opor se odehrával v pomalejším

             tempu. Zpočátku vyrovnaný průběh Malešice zvrátili ve svůj prospěch. Ve 3.třetině

             Jižní Město dotahovalo, ale velkou šanci při přesilovce 5 na 3 a za stavu 8:6 na

             dotažení a případné zvrácení zápasu nevyužilo.

 

14,30h: LC Plzeň - LC Morava, 2:14 (0:3, 2:6, 0:5), góly a nahrávky: Kraus 2/0 - Plzeň

            Vlček 1/1, Nádvorník 1/2, Loydl 1/2, Kubeša 2/1, Golla 2/2, Adámek 3/1,

            Dlouhý 2/0, Frommer 2/0 - Morava

            Největší překvapení se nezrodilo z ničeho nic. Plzeň jako již tradičně přijela v sestavě

            bez střídačky. Jediný Kraus, střelec čestných úspěchů poražených, byl schopen něco

           vymyslet, ale většinou nezbýval čas, prostor a ani síly proti dobře bránící Moravě.

           Ta hrála s chutí, střelecky se dařilo všem na hřišti s vyjímkou gólmana pochopitelně.

           Zápas povzbuzující pro nejmladší tým soutěže, pro Plzeň signál zamyslet se nad svým

           stavem hráčské základny.

 

neděle 26.9.1999

10,00h: TJ Malešice - Radotín A, 9:14 (6:3, 1:5, 2:6+A42), góly a nahrávky: Mrlík 3/0,

             Beran T. 1/0, Tuláček M. 0/1, Derganz 0/2, Semerák 1/1, Kurz P. 1/0, Tahal 3/0

             Beran V. 0/2 - Maleš., Kozumplík 1/0, Knotek 2/1, Procházka 5/0, Pechar 2/1,

             Míka 0/1, Moravec 3/0, Neužil 0/1, Mudřík 1/1 - Rad A

             Souboj adeptů na finále ligy vzal Radotín vážněji. Malešice zahájili sebevědomě

             vedením, ale pak některé opory opustili rozehraný zápas a prostupná obrana s ne

             zrovna nejjistějším gólmanem umožnila soupeři dotažení a zvrat zápasu. Radotín

             předčil soupeře nasazením, ryhlostí a přípomočarotí.

 

12,15: LC Jižní Město - LC Morava, 28:4 (7:1, 12:2, 9:1), góly a nahrávky: Vortel 0/1,

           Ondráček 3/7, Janda 3/0, Došlý 5/2, Mikulka 6/4, Nešpor 4/2, Černík 2/3,

           Popek 0/1, Hostička 3/1, Váša 2/2 - J.Město, Loydl 0/1, Frommer 1/1, Dlouhý 1/0

           Kubeša 2/0 - Morava

           Vzájemné měření sil jednoho z adeptů na finále s novějším týmem, který byl navíc

           oslaben o nepřítomné hráče a měl jen 2 hráče na střídání.  Od stavu 1:1 jednoznačný

           průběh zápasu. Morava, která se proti minulé sezóně o dost zlepšila, zatím nestačí

           na zkušenější soupeře.

 

14,30h: Radotín b - LC Plzeň, 10:0 - kontumace

             Po porážce od Moravy další ztráta bodů vzdaluje Plzeň i od možnosti bojovat aspoň

             o 3.místo. Kdeže jsou ty doby, kdy Plzeň byla těžkým oříškem.

 

 

 

3.kolo:  Malešice

sobota 9.10.1999

10,00h: Radotín B - TJ Malešice, 5:14 (1:4, 1:7,3:3) , góly a nahr.:Košťál 1/2, Šalom 2/0, Binder 0/1,

             Knotek Mil. 1/0, Muller 0/1, Kóša 1/1 - Rad.B,  Chmelař 2/1, Vít 2/2, Kurz P. 2/1,

          Kurz A. 1/2, Beran V. 2/1, Beran T. 1/0, Semerák 1/0, Derganz 2/2, Čibera 1/2

             Malešice i bez brankáře (chytal M.Mrlík) přehráli Radotínské "Béčko", které tvrdě atakovalo

             soupeře po celém hřišti. Rozhodla větší jistota při proměňování šancí.

 

12,15h: LC Plzeň - LC Jižní Město, 4:24 (0:9, 0:6, 4:9),    góly a nahrávky: Vít J. 4/0, Roth 0/2,

             Krauz 0/2 - Plz., Vortel 3/3, Novotný 2/1, Nešpor 1/3, Došlý 4/1, Váša 2/0, Mikulka 2/2,

             Klíma 1/2, Lapeš Jak. 1/1, Lapeš Jan 1/1, Hostička 3/1,  králíček 0/3, Černík 2/3,

             Ondráček 2/0

             Plzeň již "tradičně" v 6-ti hráčích, navíc bez gólmana s oporou P.Krauzem v brance.

             Jižňáci hráli na 3 pětky a tak Plzeň nenechali hrát odpočinkovou úzpornou útoččnou hru.

             Od začátku do konce zápas téměř na jednu branku. V závěru Plzeň vsítila několik čestných

             úspěchů J.Vítem, když vysoký rozdíl skóre ukolébal Jižňáckou obranu.

 

neděle 10.10.1999

10,00h: LCC Radotín A - LC Plzeň 29:1 (8:0, 9:0, 12:1), góly a nahrávky: Pechar 2/1, Mika 1/0

             Kozumplík 0/1,. Muller 1/0, Moravec 3/4, Košťál 2/0, Šalom 1/2, Procházka 3/2,

             Neužil 4/0, Hetzel 2/4, Adamiec 2/1, Knotek 3/5, Mudřík 3/1, hurdálek 1/2,

             Kóša 1/1 - Rad.A,   Golla 1/0, Krauz 0/1

             Jednostranný zápas Radotína s Plzní ještě slabší než předchozí den. Snad se Plzeň

             ještě vzchopí, chytí za nos a vrátí tam, kam patří.

 

12,15: LC Jižní Město - LCC Radotín B  14:6 (6:1, 5:1, 3:4), góly a nahrávky: Vortel 2/0,

           Ondráček 1/1,  Došlý 3/1, Mikulka 3/2, Nešpor 1/1, Černík 1/1, Klíma 0/1,

           Hostička 2/1, Váša 1/0 - J.Město,   Knotek Mil. 1/2, Barták 1/0, Procházka M. 1/0

           Bek 3/0, Friedl 0/1

           Tvrdý zápas plný osobních soubojů na hraně pravidel trestali zkušenější Jižňáci

           góly. Třetí třetina byla ve znamení vyloučených. Hrálo se i 3 na 3. Díky tomu byla hra

           rozkouskovaná a Radotínu se podařilo trochu zkorigovat výsledek. Kaňkou na zápase

           byli opilí fanoušci - hráči Radotínského "áčka", kteří svými výkřiky projevili nejen neznalost

           pravidel, ale i odradili případné diváky.

 

 

 

4.kolo:  Olomouc

sobota 16.10.1999

10,00h: Radotín B - LC Morava, 6:2 (0:0, 3:0,2:3) ,       góly/asis.:    Bejšovec 3/1,    Bek 1/1,   Friedl 1/0,     Procházka M. 1/0, 

             Gadzuras 0/1 - Rad.B                                                                                Kubeša 1/0, Růžička 1/0, Frommer 0/1 - Morava

             Po střelecky  impotentní   1.třetině   šel  Radotín do vedení.   Morava   nebyla  vůbec  bez  šancí, ale hráči LC Morava

             jsou stále nejistí při práci s holí, což je při zakončování akcí  velký nedosatek. Je sice zřejmý velký pokrok proti minu-

             lým létům, ale pokud nezačnou hrát i field a ínterkros přes zimu, budou stát každý rok více jak 9 měsíců. A to nikdy

             nebude stačit, aby začli být vyrovnaným partnerem ostatním týmům (vyjma v současnosti upadající Plzně).

 

12,15h: LC Jižní Město - LCC Radotín, 11:9 (1:4, 8:3, 2:2 ),  góly/asis.: Mikulka 4/2, Došlý 3/2,  Ondráček 3/0, Černík 1/1,

              Hostička 0/2, Nešpor 0/1 - LCJM,  

              Knotek 4/2, Košťál 2/1, Moravec 2/0, Kozumplík 1/0, Kóša 0/2, Hurdálek 0/1, Pešek 0/1 -  Radotín A

             Prestižní  zápas  ne na hranici  ale často  i za hranicí pravidel. Pokud se trend pouštění  zákroků už snad více likvidač-

             ních  než obranných nezastaví,  asi  se dočkáme nějakého těžšího úrazu.  Radotín měl lepší 1.třetinu, brankář Jižňáků

             Malina si vybral  slabší chvilku při gólech Knotka z dálky a Košťála zpoza branky.  Později  pak ale vychytal tolik jas-

             ných šancí, že 2 laciné góly několikanásobně odčinil. Ve 2.třetině přišel čas Jižňáků. Masírování od Radotínské obrany

             je vyburcovalo,  po slepených gólech  navíc znejistěl jindy skvělý  brankář Pešek.  Skóre se posunulo z 1:4 až na 9:6 a

             na 9:7 po druhé třetině snižoval Radotín  půl minuty  před  "sirénou".  Ve třetí třetině se čekal  nápor Radotína,  ale na

             každý jejich gól opovědělo J.Město stejně, navíc pozorně bránili.  Radotín tlačil až do konce,  ale díky pár  zbytečným

             vyloučením  se o šanci vyrovnat připravil sám.  Jižňáci už zápas nepustili a i když jim toto vítězství  nepřineslo jistotu

             účasti ve finále ligy, bylo to hodnotné vítězství.

 

14,30h: TJ Malešice - LC Plzeň 18:3 (6:1, 4:2, 8:0), g./asis.: Mrlík 3/3, Čibera 3/2, Beran T. 3/0,Tahal 2/3, Vít 2/3, Derganz 2/1,

             Chmelař 2/0, Semerák 1/0, Beran V. 0/2, Nedvěd 0/1 - TJ Malešice,             Vít J. 2/0, Kraus 1/0 - LC Plzeň

             Plzeň se dostavila  do vzdálené  Olomouce zatím  v nejpočetnější sestavě -  1 střídající hráč.  Ale ani tak  nemohla čelit

             Malešicím, které je přehráli na všech frontách. Hra spíše pouze na jednu branku. Plzeň může poděkovat brankáři,  že

             skóre nebylo přes 30.

 

předehráno út.12.10. : Radotín A - Radotín B  15:4 (3:1, 7:2, 5:1) g./asis.: Procházka 5/1,  Hetzel 3/1, Pechar 2/2, Adamiec 1/3

             Knotek 1/2, Hurdálek 1/2, Mudřík 1/2, Kóša 0/1,Šalom 1/1 - Rad.A,       Procházka M. 2/0, Bek 2/0, Knotek Mil. 0/1

             Bukovský 0/1 - Rad.B

             Při měření sil  "áčka"  a  "béčka"  se nečeká nic než vítězství A-týmu.  Zde stojí za komentář,  že  B-tým nedal vítězství

             zadarmo a alespoň v 1.třetině držel krok.

 

neděle 17.10.1999

10,00h: Morava - LC Plzeň 12:8 (4:3, 4:2, 4:3)      g./asis.: Adámek 5/2, Nádvorník 2/1, Loydl 1/0, Kubeša 2/0, Frommer 1/3,

             Vlček 1/0, Beránek 0/1 - Morava,                                                          Vít J. 5/2, Roth 2/1, Krauz 1/2, Pohlot 0/1 - Plzeň

             Moraváci hráli sympaticky útočnou běhavou hru, na kterou Plzeň nestačila. Plzeňáci naopak předvedli řadu přesných

             nahrávek zejména mezi zkušenými Krauzem a "Bráchou" J.Vítem. Ve 2.třetině Morava utekla a to jí nakonec zajistilo

             druhou výhru v sezóně.

 

12,15h: TJ Malešice - LC Jižní Město 9:14 (4:3,4:6, 1:5),         g./asis.: Mrlík 3/1, Beran V. 2/1, Vít 2/0,  Čibera 1/2, Beran T. 1/0,

             Tahal 0/2, Kurz 0/1 - Malešice,                   Došlý 2/5, Mikulka 2/5, Ondráček 2/2, Hostička 2/1, Černík 2/1, Váša 2/0,

             Nešpor 1/0, Králíček 1/0

             Zápas o finále začali lépe Malešice, ale J.Město dotáhlo na rozdíl jedné branky do první přestávky.  Malešice po pauze

             překvapili Jižňáky a zvýšili až na 7:4,  pak ale přišla   Jižnácká chvíle  a sada 5 gólů,  která  těžce pochroumala sebevě-

             domí brankáře Nedvěda a týmu Malešic vůbec. Rozhádaní hráči začali více sólovat a střílet zbrkle a zdálky. Tím nijak

             zvlášť neohrožovali brankáře J.M. Malinu a řada úspěšných zásahů ho navíc dostala do "sedla".  Malešice,zvyklí jindy

             vyhrávat, neunesli závěr zápasu. Díky řadě zbytečných faulů byli vyloučení 2 hráči a v zápětí další s odloženým tres-

             tem. Přesilovku 4 na 3 využilo Jižní Město 2 góly a pokračovalo 5 na 4.  To už vedli Jižňáci 9:13.  Na závěr Jižní Město

             přidalo  poslední  gól na 9:14.  Zbytečné  gesto Nedvěda a Chmelaře,  kteří  obvinili rozhodčí  z ovlivnění  výsledku a

             odešli  před zakončením,  jen potvrdilo fakt,  že se Malešice na místo  boje o výsledek zasekli na hledání jiného viníka

             svého vlastního neúspěchu.

 

Pro ty co rádi spekulují, propočítávají dopředu:

Pořadí základního kola je dáno body, v případě shody bodů  pak vzájemnými zápasy  a jejich skórem,  jsou-li body vzájem-

ných zápasů shodné. O finalistech rozhodne tedy zápas  LCC Radotín A - TJ Malešice v Malešicích  v sobotu 23.10. od 10,00h.

Podle jeho výsledku pak dopadne pořadí zákl.části.

O finalistovi se rozhodne následovně:

1: LCC Radotín A - jsou ve finále v případě vítězství, remízy či prohry méně jak o 16 gólů !

2: TJ Malešice -  jsou ve finále v případě vítězství nad Radotínem více jak o 4 góly !

3: LC Jižní Město - jsou ve finále, pokud Malešice s Radotínem prohrají, remizují či vyhrají o 3 a méně gólů, dále pak když

    Malešice vyhrají o 16 a více gólů s Radotínem, jsou ve finále Mal.a JM.

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302