Lacrosse > Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni - kopie

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni - kopie

28.3.2013

FOTO: Tomáš Havel
FOTO: Tomáš Havel

Zuzana Halušková - Rychlou, tvrdou a napínavou hru slibují plzeňské hráčky na zahajovacím zápase minifieldové ligy ženského lakrosu. Na programu je v úterý 2. dubna.

Zveme všechny příznivce akčních sportů na opravdu pěknou podívanou na doubraveckém Sencu v Plzni.

Lakros je u nás stále ještě poměrně neznámým sportem, i když za mořem je na středních školách stejně populární, jako u nás hokej nebo fotbal. Jedná se původně o indiánskou hru, která kmenům sloužila k řešení sporů jiným způsobem než válkou - proto také jeden z indiánských názvů zní "malý bratr války". Dodnes v lakrosu o vítězství rozhoduje rychlost, tvrdost, schopnost taktizovat a týmový duch.

Stejně jako ve fotbalu nebo hokeji, i tady jde o to, dostat míč do soupeřovy branky. K tomu slouží lakrosky - jakési pálky se síťkou na konci, kterými si hráči či hráčky míček přehazují.

V současné době se u nás hraje několik variant této hry, mj. i tzv. český lakros s menšími lakroskami, který se hraje pouze jednou rukou.

Mezi nejčastější formy ovšem patří tzv. fieldlakros, hraný na fotbalovém hřišti, popř. minifield na polovičním prostoru, boxlakros - velmi tvrdá hra hraná na hřišti s mantinely a indoorová varianta - interkros.

V České republice je několik desítek lakrosových týmů, a to nejen mužských, ale v poslední době také stále více ženských. V Praze se každý rok koná mezinárodní soutěž lakrosu - Prague Cup, kde se české týmy pravidelně umisťují mezi prvními. 

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu bude tentokrát zahájena v Plzni (Senco Doubravka), a to 2. dubna od 18.30 hodin. Hned první utkání plzeňského týmu Baggataway Bees proti pražskému TJ Sokol I. Smíchov slibuje napínavou hru. Vstup je volný.

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 109
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?