Lacrosse > Ženský lakros > Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni

28.3.2013

FOTO: Tomáš Havel
FOTO: Tomáš Havel

Zuzana Halušková - Rychlou, tvrdou a napínavou hru slibují plzeňské hráčky na zahajovacím zápase minifieldové ligy ženského lakrosu. Na programu je v úterý 2. dubna.

Zveme všechny příznivce akčních sportů na opravdu pěknou podívanou na doubraveckém Sencu v Plzni.

Lakros je u nás stále ještě poměrně neznámým sportem, i když za mořem je na středních školách stejně populární, jako u nás hokej nebo fotbal. Jedná se původně o indiánskou hru, která kmenům sloužila k řešení sporů jiným způsobem než válkou - proto také jeden z indiánských názvů zní "malý bratr války". Dodnes v lakrosu o vítězství rozhoduje rychlost, tvrdost, schopnost taktizovat a týmový duch.

Stejně jako ve fotbalu nebo hokeji, i tady jde o to, dostat míč do soupeřovy branky. K tomu slouží lakrosky - jakési pálky se síťkou na konci, kterými si hráči či hráčky míček přehazují.

V současné době se u nás hraje několik variant této hry, mj. i tzv. český lakros s menšími lakroskami, který se hraje pouze jednou rukou.

Mezi nejčastější formy ovšem patří tzv. fieldlakros, hraný na fotbalovém hřišti, popř. minifield na polovičním prostoru, boxlakros - velmi tvrdá hra hraná na hřišti s mantinely a indoorová varianta - interkros.

V České republice je několik desítek lakrosových týmů, a to nejen mužských, ale v poslední době také stále více ženských. V Praze se každý rok koná mezinárodní soutěž lakrosu - Prague Cup, kde se české týmy pravidelně umisťují mezi prvními. 

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu bude tentokrát zahájena v Plzni (Senco Doubravka), a to 2. dubna od 18.30 hodin. Hned první utkání plzeňského týmu Baggataway Bees proti pražskému TJ Sokol I. Smíchov slibuje napínavou hru. Vstup je volný.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%