Lacrosse > Mužský lakros > Letošní boxlakrosový mistr bude známý v sobotu večer

Letošní boxlakrosový mistr bude známý v sobotu večer

30.5.2014

(jb) – Národní boxlakrosová liga dospěla až do finále. V něm se střetnou na boxlakrosovém stadionu v Radotíně tradiční rivalové LCC Radotín a SK Lacrosse Jižní Město. Jejich vzájemný souboj však bude mít tentokrát zcela nový náboj. Po dlouhých letech, kdy se hrály finálové série na několik vítězných zápasů, v nichž od roku 2006 vítězí pravidelně radotínský tým, se letos rozhodne v jediném utkání.

A právě to je velká šance pro hráče Jižního Města, kteří zatím Radotín nedokáží pravidelně porážet, ale v jednom jediném zápase by se jim to mohlo při troše štěstí podařit. A to i díky tomu, že LCC budou oslabeni o tři stabilní hráče, kteří v době finále už budou hrát zápasy na svém kanadském angažmá. Matěj Barák v Kahnawake a Tomáš Procházka s Jakubem Výmolou v Torontu. Tým Jižního Města bude postrádat distancovaného Davida Plecháčka, který obdržel jednozápasovou stopku za faul v semifinálovém souboji s Pardubicemi.

Radotín bude spoléhat zejména na útočné trio Pešek, Skála, Poupě a také na Dominika Siku v brance, který podává po celou sezónu výborné a stabilní výkony. Tým Jižního Města potáhne především zkušený Pavel Došlý, doplněný mladíky Jáchymem Plecháčkem, Markem Kytkou a šikovným Gavinem Abramsonem. Kdo se objeví na postu brankářské jedničky, je nejasné. Mladík Tomáš Čekal střídá skvělé výkony se slabšími, veterán Jirka Malina toho letos mnoho neodchytal a ani Marek Dobrý zatím není příliš přesvědčivý.

Rozhodně čeká diváky nejzajímavější zápas letošní sezóny, který by si neměli nechat ujít. Utkání začíná v 19 hodin a bude mu od 12.30 h předcházet pět zápasů posledního kola juniorské ligy.

 

Program na sobotu 31. 5. 2014:

JBL

12:30 U15 LCC Radotín vs. Old Dogs Plzeň

13:45 U10 LCC Radotín vs. Old Dogs Plzeň

14:45 U17 LCC Radotín vs. SK L. Jižní Město

16:00 U11 LCC Radotín vs. Old Dogs Plzeň

17:00 U13 LCC Radotín vs. Old Dogs Plzeň

 

19:00 Finále NBLL 2014 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200