Lacrosse > Mužský lakros > LCJM má za sebou dva úvodní zápasy letošního ročníku NBLL

LCJM má za sebou dva úvodní zápasy letošního ročníku NBLL

3.3.2015

(mz, jm) – Ke svému prvnímu utkání letošního ročníku NBLL nastoupili hráči Jižního Města v nových dresech a bez útočných opor Došlého a Kytky v základní sestavě, kterou budou letos doplňovat hráči SIS (bývalá Slavia). Soupřem jim byl tým ForFun.

První polovina utkání nenaznačovala, že by hráče Jižního Města měly na cestě pro první tři body do tabulky čekat nějaké komplikace. Skóre sice otevřeli hostující hráči a na vyrovnávací branku čekala hrstka diváků dlouhých 8 minut, ale na konci poloviny svítil na tabuli poměr 6:3.

Ve druhé polovině hráči Jižního Města výrazně polevili a před brankou Šamalíka hrozili jen výjimečně. ForFun naopak zefektivnil útok a postupně dotahoval náskok soupeře, zejména díky útočné dvojici Adam Kostka a Tomáš Žipaj. V 54 minutě již bylo srovnáno na 8:8. Jižní Město nedokázalo nepříznivý trend zvrátit a prohrálo 8:10.

LC Jižní Město  vs. LC ForFun 8:10 (3:1, 3:2, 1:3, 1:4)
Nejlepší střelci zápasu:
LCJM: Seiler (3+0), Schaffner (2+3)
ForFun: neuvedeno v zápisu

Ke svému druhému zápasu nastoupil LC Jižní Město s plným počtem 23 hráčů na soupiscem naopak na druhé střídačce, na níž se usadil LC Pardubice, mnoho hráčů nebylo. Pardubice však celou první polovinu zápasu nedovolili domácím odskočit o více než jednu branku a stále se na domácí dotahovali. V poločase svítil na tabuli výsledek 7:6.

Výraznější náskok si Jižní Město dokázalo vytvořit až ve třetí třetině (12:8). Pardubice se ovšem s prohrou nechtěly smířit a ve čtvrté čtvrtině dotáhly až 13:12. Když svou pátou brankou v utkání zvýšil Marek Kytka na 14:12, a zdálo se, že domácí náskok již v klidu uhájí. Jenže po další chybě v útoku Jižní Město 7 sekund před koncem přišlo o míč, a kdyby si pardubický obránce všiml úplně volného Vojty Oulehly (také 5 branek v zápase), mohlo být s domácími zle. Přihrávka však nepřišla a Jižní Město zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 14:13.

LC Jižní Město vs. LC Pardubice 14:13 (4:3, 3:3, 5:2, 2:5)
Nejlepší střelci zápasu:
LCJM: Kytka (5+1), J. Plecháček (4+1), Seiler (3+0)
Pardubice: Oulehla (5+1), Skokan (2+4), M. Sadílek (2+0)

Michaela Zvarová, Jiří Malina

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 215