Lacrosse > Mužský lakros > LCC Radotín po dvanácti letech získal nejcennější evropskou klubovou boxlakrosovou trofej!

LCC Radotín po dvanácti letech získal nejcennější evropskou klubovou boxlakrosovou trofej!

28.4.2013

LCC Radotín, vítěz 20. ročníku MAH
LCC Radotín, vítěz 20. ročníku MAH

Ve včerejším finálovém utkání Memoriálu Aleše Hřebeského se domácí LCC Radotín excelentním a seběvědomým výkonem konečně dokázal vypořádat s tlakem domácího prostředí a jasně porazil Megamen Boston.

Radotín od začátku utkání věděl jasně co chce – po dvanácti letech získat zpět vítězství v tomto turnaji, který za dvacet let své existence vyrostl z čistě českého lokálního boxlakrosového turnaje v mezinárodní akci, jež má zvuk v Severní Americe a jež do Radotína každoročně přitahuje pozornost čím dál tím většího počtu zámořských týmů.

Utkání, které sledovaly asi dvě tisícovky diváků v samotné aréně a bezpočet dalších díky internetovému přenosu, přineslo svižně hraný kombinační lakros, v němž nebylo mnoho místa a času na nečisté zákroky. Radotín od první minuty diktoval tempo a o výsledek se mohl strachovat snad jedinkrát, když v 17. a 18. minutě po time-outu zjevně nespokojení Megameni díky Scottovi Prestridgovi a nejlepšímu střelci turnaje, Brianovi Bendigovi, v rychlém sledu snížili na 7:4.

To bylo z jejich strany ale vše a Radotín si tak mohl triumfálně dokráčet k celkovému vítězství 14:7.

LCC Radotín v. Megamen Boston 14:7 (5:2, 5:4, 4:1)

Další info hledejte na stránkách Memoriálu Aleše Hřebeského.

Petr Chmelař

Foto Josef Štěpán

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa