Lacrosse > Ženský lakros > LCC Piranha útočí

LCC Piranha útočí

30.8.2012

Polský turnaj Silesia Cup 2012Polský turnaj Silesia Cup 2012
Polský turnaj Silesia Cup 2012
Tým LCC Piranha na polském turnaji Silesia Cup 2012Tým LCC Piranha na polském turnaji Silesia Cup 2012
Tým LCC Piranha na polském turnaji Silesia Cup 2012
Tým Red Hills ze ZŠ Červený vrchTým Red Hills ze ZŠ Červený vrch
Tým Red Hills ze ZŠ Červený vrch

(ado) Lakrosový klub LCC Radotín má největší základnu hráčů, jak v mužském, tak ženském lakrose. Týká se to především dětí a je skvělé, že děvčata do 15 let, s příhodným názvem LCC Piranha, slaví úspěchy již v mladém věku. 

Lakrosová příprava začíná na hřišti u sokolovny již v předškolním věku, prvňáčky dokonce už drží v rukách interkrosky. Není čas otálet a tak i ty nejmladší holky mohou obléct ochranné brýle a pustit se do ženského lakrosu. Všechno začalo díky Simoně Barákové, která desítky hráček odchovala a na většinu stále dohlíží a trénuje za pomoci asistentů, mnohdy těch, které dřív sama učila na hřišti lakros.

Jelikož se v naší zemi nekoná žádná žákovská ani juniorská liga, tým LCC Piranha vyjel na jaře na lakrosový turnaj Silesia Cup do Polska. Ač se jednalo o seniorský turnaj, české juniorské hráčky nastoupily s vervou a odhodláním, s kterým dokázaly celý turnaj dokonce vyhrát. Ve finále porazily nizozemský tým Rotterdam Jaguars v poměru 8:5. 

Na podzim se vydá tým pod vedením trenérek Simony Barákové a její dcery Míši Srchové na turnaj Goblin Games, který se koná v belgickém Gentu. Držme tedy našim nadějím palce, ať posbírají zkušenosti a ve světě ukážou, že my Češi umíme hrát lakros a nebojíme se začít v ranném věku. 

V nadcházející sezóně to vypadá slibně i s dalšími žákovskými týmy. Trenérka a zároveň prezidentka Veronika Brychcínová již třetím rokem vede tým Red Hills na základní škole Červený Vrch v Praze 6. Také TJ Sokol I. Smíchov rozjíždí nábory a chce se věnovat tréninku nejmladších. Těšíme se a doufáme, že ženský lakros čeká rozkvět!

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%