Lacrosse > Ženský lakros > LCC Girls přivezly bronz z evropského poháru mistrů, muži Jižního Města skončili čtvrtí

LCC Girls přivezly bronz z evropského poháru mistrů, muži Jižního Města skončili čtvrtí

19.9.2022

Po dvouleté covidové pauze se od 9. do 11. září opět uskutečníl lakrosový Ken Galluccio Cup – evropský pohár mistrů. Po belgickém Gentu převzala pořadatelskou štafetu katalánská Barcelona, která bude turnaj hostit ještě v dalších dvou letech. Jedenáct ženských a jedenáct mužských týmů se tak upět utkalo o titul evropských klubových šampiónů.

Radotínské hráčky vstoupily do turnaje snadnou výhrou nad španělským mistrem z Madridu 13:2. Druhý soupeř v základní skupině, norské lakrosistky z týmu Oslo Pandas, byly o dost houževnatější. Girls si nejprve vybudovaly spolehlivý náskok 6:0, pak ale trochu polevily v koncentraci a nechaly soupeře přiblížit na 6:4. V závěru zápasu ale dvěma góly pojistily výsledek, a svou skupinu tak s přehledem vyhrály.

Ve čtvrtfinále se Girls potkaly s Rakušankami ze Štýrského Hradce a jednoznačně vyhrály 14:2. Trochu nešťastný systém turnaje pak v semifinále našim hráčkám přivedl do cesty největšího favorita turnaje, Angličanky Blues Lacrosse. Ty měly lepší vstup do zápasu a získaly vedení 3:0. Soupeřkám se dařilo vyhrávat rozhozy, po celou první čtvrtinu měly převahu a hrálo se hlavně v naší obranné polovině. Druhá čtvrtina byla nadějnější. Tereza Laláková a Michaela Schová snížily, Angličanky ale dvěma góly odpověděly. Michaela Srchová pak přidala ještě jeden gól a o půli byl stav 3:5 z pohledu radotínských hráček.

Třetí čtvrtina skončila nerozhodně 2:2, když se opět prosadily obě zmíněné hráčky. V závěrečné periodě ale Angličanky hrály s větším přehledem a nakonec si připsaly vítězství 9:6. Poslední radotínský gól vstřelila Barbora Koděrová. Girls odehrály dobrý zápas, ale Angličanky byly o stupínek lepší a udělaly při hře méně laciných chyb. Velký rozdíl byl už při zmíněných rozhozech.

V zápase o třetí místo se pak Girls utkaly s Holanďankami z Rotterdamu, které ve svém semifinále podlehly hráčkám z Edinburgh University až v prodloužení. Češky měly zápas ve svých rukou a na úvodní branku soupeřek odpověděly šňůrou čtyř gólů. Nakonec vyhrály 9:5 a získaly celkové třetí místo v turnaji. Angličanky ve finále potrdily předpoklady a přehrály Skotky s přehledem 19:4.

Radotínská děvčata potvrdila, že patří k absolutní evropské špičce. Zkušené hráčky v Barceloně doplnilo několik juniorek a ty se rozhodně mezinárodní konkurence nijak nezalekly, bez rozpaků se prosazovaly i gólově a do týmu výborně zapadly.

V mužském turnaji reprezentoval Českou republiku vítěz fieldlakrosové ligy SK Lacrosse Jižní Město. V základní skupině „Jižňáci“ nejprve remizovali s Amsterdam Lions 3:3 a pak snadno porazili Madrid Osos 12:1. To jim zajistilo účast ve čtvrtfinále proti Vienna Monarchs, se kterými si poradili 11:1. V semifinále ale narazili na anglického mistra Spencer Sparrows a dostali naopak nadílku 1:12. V zápase o bronz pak Jižní Město nestačilo na Oslo Saints a po porážce 4:8 skončilo čtvrté. I v mužském turnaji nakonec dominovali Angličané – Spencer Sparrows vyhráli ve finále na německým Frankfurtem 9:4.

Po pořadatelské stránce mají barcelonští ještě co vylepšovat, aby dosáhli na standard nastavený v Gentu a turnaj byl důstojný adekvátně svému významu. Soutěž by měla mít optimálně 12 účastníků v obou kategoriích. Jestli se na nenaplnění tohoto počtu podepsala nutnost cestovat do Barcelony kvůli vzdálenosti letecky nebo se projevila nejistota postcovidové doby, je těžko říct. Uvidíme za rok.

Ondřej Mika

Fotogalerii ze zápasů LCC Girls najdete zde.

Kompletní výsledky jsou zde: ženy, muži

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa