Lacrosse > Mužský lakros > Kluby > LC Wild Boars

LC Wild Boars

LC Wild Boars

První trénink našeho lakrosového klubu byl 9.12.2012. Toho času ještě bez jména (název se měnil časovým vývojem od Prasata Šumava přes Divoký prasata Šumava po LC Wild Boars Šumava). Dorazilo 11 hráčů z okolí Nýrska a Klatov, včetně jedné úderné děvy a Jirky Víta, Hanyho a Beni z plzeňských Old Dogs, kteří tento trénink vedli. Od té doby nám Old Dogs pomáhají svými zkušenostmi stále, obzvlášť Jirka Vít.

Od jara 2013 probíhají tréninky 2x týdně a na sklonku jara přibyly do týmu posily z okolí Plzně zkušených hráčů českého lakrosu a baggataway v počtu dvou. První regulérní zápas jsme odehráli na námi pořádaném minifieldovém turnaji Lakrosové prase v Milencích, kde máme domácí hřiště. Tohoto turnaje se zúčastnili, kromě nás, Old Dogs Plzeň a LC Jižní Město (více o našem turnaji naleznete zde). Na podzim jsme za pomoci plzeňských starých Starých psů umístili na 4. místě na boxlakrosovém turnaji v Plzni O soudek Plzně (i plecháče jsou fajn). Vyhráli jsme první zápas proti Mix týmu! Tak mladí a tak brzy…. Staří psy nás podporují hráčsky do dnešních dnů. Zkoušeli jsme se účastnit Českého poháru 2013, ale nesešli jsme se k prvnímu zápasu a byli jsme diskvalifikováni na celý zbytek poháru. Celkem týmem za rok 2013 prošlo 23 Prasat. Jen silní zůstali.

Náš další krásný lakrosový rok začal obměnou hráčského kádru. Z původních zakládajících členů jsme do jara zůstali jen čtyři, ale zato jsme ulovili další nadějné talenty. V průběhu ledna až března jsme sehráli několik přátelských zápasů s Old Dogs v plzeňské hokejbalové hale. Jako vždy, to byla dobrá zkušenost. I nějaký gól se podařilo vstřelit. Od dubna jsme pozvolna začali s plzeňáky trénovat v Božkově na NFLL. Bohužel jsme tento záměr nedotáhli do konce a tak zůstalo jen při pár společných ténincích. Ale i to bylo fajn. A navíc jsme pořád mladí, krásní, perspektivní, takže vzůru do dalších podniků. V červnu se brigádilo na nových šatnách, které budeme využívat společně s fotbalisty. Takže konečně lepší zázemí! Podařilo se nám uspořádat v červenci 2. ročník minifieldového turnaje v Milencích (viz. odkaz). V srpnu proběhl průzkum turnaje Passov Open a bylo zjištěno, že v příštím roce se ho musí rozhodně zůčastnit celý tým! Říjen byl ve znamení boxových turnajů v Pardubicích a Plzni, kde jsme skončili na posledních místech. Akce to byly pěkné, bojovnost nám nechyběla, góly jsme dali, ale na lepší umístění to zatím nestačilo. I když kromě dobrého pocitu ze hry, jsme si z Plzně odvezli i pivní soudek. Čeko s Bobrem zajistili dotace na pronájem hokejbalové haly v Plzni, tak budeme mít několik boxlakrosových tréninků v Plzni. V listopadu jsme dostali nabídku hrát za Rosenheim Bavorskou ligu, takže přeci jen začneme hrát v březnu field! Juchej! Od prosince máme čtyři nadějné juniory 9-12 let, takže s nimi začínáme samostatně trénovat. Hned vypadá rok 2015 lakrosově slibněji.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%