Lacrosse > Mužský lakros > LC Pardubice si vybojoval účast ve finálové čtyřce

LC Pardubice si vybojoval účast ve finálové čtyřce

5.11.2021

Ve středu večer se ve sportovním areálu Šafářka utkali domácí Malešice s Pardubicemi. Domácí bojovali o šanci se přiblížit Final 4 a Pardubice o jistotu postupu. Zápas sliboval vyrovnanou bitvu a to se také potvrdilo.

Malešice po třech minutách vedly 2:0, když se prosadili oba bratři Adamiecové. Pardubice dokázaly dvěma góly Skokana a jedním z lakrosky Žáka otočit výsledek na 3:2. Do konce čtvrtiny padly ještě dvě branky a obě do branky Pardubic. Stav po první čtvrtině byl 4:3 pro TJ Malešice. Druhou čtvrtinu se hráčům Malešic dařilo a dokázali ji vyhrát 4:1. Do druhé poloviny utkání tak domácí vstupovali za nadějného stavu 8:4. Přestávka před třetí čtvrtinou ale pomohla Pardubickým, kteří ji pak s jistotou vyhráli 6:0, dostali se do vedení a domácí museli dotahovat. I přes urputnou snahu se jim vývoj utkání zvrátit nepodařilo, poslední čtvrtina skončila vyrovnaně 3:3. Pardubice tak mohou slavit jistý postup do Final 4.

Pardubice táhli za vítězstvím Daniel Žák (4+2) a Jan Skokan (4+1). Malešicím byl oporou kapitán Adam Podroužek (3+1), který navíc přidal šest vyhraných faceoff ze sedmi podstoupených. Solidní výkon, jak jsme již v této sezóně zvyklí, podal i brankář Pardubic Dawid Zajac se 79% úspěšností zákroků.

TJ Malešice vs. LC Pardubice 11:13 (4:3, 4:1, 0:6, 3:3)

Sledujte nás na Facebooku NBLL a Instagramu NBLL_CZ.