Lacrosse > Mužský lakros > LC Pardubice podlehl celkem hladce TJ Malešice

LC Pardubice podlehl celkem hladce TJ Malešice

10.5.2017

(dz) Pardubická Tipsport aréna byla svědkem dalšího utkání domácího lakrosového klubu, tentokráte proti týmu TJ Malešice, se kterým by se rádi Východočeši v play-off poprali o medailové pozice. Pardubice byly oslabené o rozehrávače Jůzu a dlouhodobě zraněné opory Vojtu Oulehlu a Tomáše Prchlíka. Hosté byli naopak posíleni hráči Plzně Hřibala a Střechu, kteří posílí Malešice po zbytek ligy, neboť Plzeň již se do bojů v play-off probojovat nestihne.

Pardubicím udávali tempo zejména polské posily, a Jan Rydzak byl nakonec i nejlepším střelcem domácích, ale popořádku. Na začátku zápasu se právě díky tomuto tempu dostali domácí do mírného vedení a zápas sliboval velmi vyrovnané a vypjaté utkání. K utkání však nedorazili nominovaní rozhodčí, jelikož měli cestou autonehodu, a tak museli střetnutí odřídit trenéři obou týmů. Na hře to však bylo bohužel znát. Na jednu stranu neměly týmy na střídačkách důležitý prvek a metodické vedení a na druhou stranu na ploše neměly jasno v akceptovatelné míře hry tělem. Utkání tak bylo rozhárané a soustředění zejména Pardubických hráčů se brzy vytratilo.

Kvalitní kádr Malešic toho samozřejmě využil a dostával se do převahy na hřišti jak v držení míče tak v proměňování šancí a střeleckých pokusů. Utkání tak vydrželo vyrovnané pouze do 22. minuty. Nadále již bylo v režii hostů, kteří si vytvořili během druhé a třetí periody dostatečný náskok, na který již domácí nedokázali nijak reagovat. Naopak hosté ani v poslední periodě nepolevili a na tabuli tak po skončení utkání svítilo skóre 16:7 pro Malešické. Nutno vyzdvihnout výkony obou brankařů Máry i Kolruse.

LC Pardubice vs. TJ Malešice 7:16 (3:1, 1:6, 1:4, 2:5)

Branky domácích: Rydzak 3,Novotný, Žák, Smaza, Stypulkowski
Branky hostů: Tolar 4, Podroužek 4, Beran 2, Střecha 2, Mrlík, Trhlík, Jechumtál, Černý

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193