Lacrosse > Lakrosový Prague Cup vyhráli muži Prague Sports a ženy AIST

Lakrosový Prague Cup vyhráli muži Prague Sports a ženy AIST

12.7.2011

(mi) - Výběr českých lakrosistů hrající pod hlavičkou Prague Sports porazil ve finále tradičního fieldlakrosového Prague Cupu českou juniorskou reprezentaci 12 : 8, v ženském turnaji nestačil český tým Fighters na americký celek AIST.

Ve finále mužského fieldlakrosového Prague Cupu, který se konal od středy do soboty v areálu SK Slavia v Edenu, proti sobě nastoupily dva české týmy – juniorská reprezentace a výběr Prague Sports. Junioři se do finále probojovali po napínavém semifinále proti americkému týmu Big 3 Lax. Celek Prague Sports, ve kterém se sešli zkušení hráči čtyř českých klubů, měl cestu do finále snadnou a všechny své soupeře přehrál o třídu, včetně Slavie, na niž narazil v semifinále. Juniorský tým letošním Prague Cupem zahájil přípravu na MS do 19 let, které se bude konat příští rok ve finském Turku. Zkušení hráči v dresech Prague Sports měli zápas po celou dobu pod kontrolou, nicméně mladíci dokázali velmi dobře vzdorovat a předvedli několik výborných lakrosových akcí, kdy překvapili obranu soupeře. Konečné skóre zápasu bylo 12 : 8.

Konečné pořadí turnaje mužů

1. Prague Sports
  2. ČR U19
  3. LC Slavia Praha
  4. Big3Lax (USA)
  5. Team Poland

Ženský turnaj byl tradičně o poznání kvalitnější. V prvním semifinále se utkal český tým Fighters, jehož základ tvořily hráčky radotíského LCC Girlz, s německou juniorskou reprezentací. První sice skórovaly Němky, ale pak se projevila herní vyzrálost českých hráček, které postupně navýšily vedení až na 5 : 1 o půli a kontrolovaly zápas až do konce. Zápas nakonec skončil 8 : 6.

Ve druhém semifinále nastoupily české juniorky proti americkému týmu AIST. Až do osmé minuty byl stav bezgólový, ale pak se Američanky utrhly až na 4 : 0 a tento stav vydržel až do přestávky. Hned v první minutě druhé půle Lucie Martínková snížila. Američanky ale odpověděly dalším gólem. Česká děvčata se ale nevzdávala a předvedla proti vyhranějším soupeřkám velmi dobrý výkon. Druhá půle skončila 4 : 4, celý zápas pak 8 : 4.

V zápase o bronz tedy čekal českou a německou juniorskou reprezentaci zápas „nanečisto“ před nadcházejícím MS do 19 let, které se koná v srpnu v Hannoveru. Ve všech dosavadních vzájemných zápasech dokázaly české hráčky vyhrát a Němky měly velkou motivaci tento stav zvrátit. Hned v první minutě otevřela skóre Marie Šrůtová. Němky ale stav otočily. Góly v sedmé a deváté minutě vrátila českému týmu vedení Anna Čižinská, jenže o dvě minuty později se skóre opět zhouplo na 4 : 3 ve prospěch soupeře. Lucie Martínková ve dvanácté minutě vyrovnala. Německé hráčky dokázaly získávat míče po rozhozech, byly aktivnější a tlačily se k bráně, Češky ale dobře bránily a jejich protiútoky byly přímočařejší. Až do 36. minuty byly Češky o krok pozadu, ale na všechny góly soupeřek dokázaly odpovědět. V samotném závěru zápasu pak Lucie Martínková strhla vedení ve prospěch naší reprezentace a těsně před hvizdem rozhodčích korunovala vítězství svým třetím gólem v zápase. České hráčky ukázaly, že dovedou překonat i nepříznivý průběh zápasu, a vyhrály 9 : 7.

Ve finále se utkaly české Fighters a Američanky z AIST. Češky vstoupily do zápasu lépe a v osmé minutě vedly 3 : 0 po dvou gólech Michaely Srchové a jednom Terezy Karnetové. Američanky ale šňůrou v průběhu jedenácté až šestnácté minuty zápas otočily a ujaly se vedení 4 : 3. V osmnácté a devatenácté minutě Michaela Srchová dvakrát využila přihrávku Barbary Bažantové a stav byl 5 : 4 pro domácí. Ještě do přestávky přidal každý tým po góle, za Češky se strefila Anna Dočkalová. Druhá půle ale patřila Američankám. Vyhrávaly rozhozy, držely míč a vynucovaly si fauly. České hráčky pod tlakem znervózněly a dopuštěly se zbytečných chyb při rozehrávce. Američanky získaly vedení 9 : 6, za Češky až v 39. minutě snížila Michaela Srchová svým pátým gólem v zápase na konečných 9 : 7. Michaela Srchová se 17 body vyhrála kanadské bodování turnaje a společně s Gregory Kylie z AIST skončila se 16 góly i na čele tabulky střelců.