Lacrosse > Mužský lakros > Lakrosové Winter Classic

Lakrosové Winter Classic

18.3.2018

Lakrosové Winter Classic
Lakrosové Winter Classic
Lakrosové Winter Classic
Lakrosové Winter Classic

Počasí v tomto týdnu bylo jako na houpačce a již v pátek večer se objevily první vločky na zápase Wolves s Jižním Městem. V sobotu bylo hřiště promrzlé a místy pokryto ledem, ale i přesto se zápas musel odehrát, jelikož nabitý program NBLL neumožnil týmům ForFun a Bratislavy Bats najít volbý termín na přesun zápasu.

Do zápau lépe vstoupili domácí a třemi góly se ujali vedení. Stabilita a zrychlení byli na bodě mrazu, ale i přesto se hostům podařilo koncem 1. periody snížit na 3:2.

Začátek druhé periody doslova ovládli ForFun a zvýšili náskok i díky využitým přesilovkám na 7:2. Vypadalo to, že v zápase budou udávat tempo domácí. Mírné zvolnění a nepřesná hra v útoku ale nabízela mnoho šancí pro Bats, kteří je neomylně využívali. Ve druhé polovině periody se zapsala velkým podílem do hry kanadská posila Stephen Toporowski, který byl tvůrcem všech úspěšných akcí. Sám se dvěma góly postaral o vyrovnání a dostal Bats znovu do hry.

Po pauze se domácí vzchopili a díky třema gólům Štěpána Friedla znovu odskočili na 10:7. To byl ze strany ForFunu poslední záchvěv a do konce periody dělali pouze sparring partnera pro Bratislavu, která snížila góly Marečka a Čulmana.

Poslední perioda byla ovlivněna hustým sněžením. Obratněji si na sněhu počínali hráči hostí, kteří obrátili zápas ve svůj prospěch. V 58. minutě pouze kosmeticky upravil Kostka a tak lakrosové Winter Classic ovládl tým Bratislavy Bats. Na tabuli tak svítil konečný stav 11:13.

Nejlepší střelci: Bats - S. Toporowski 3+5, T. Jeck 3+3 / ForFun - Š. Friedl 4+1

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%