Lacrosse > Ženský lakros > Lakrosistky ze všech klubů začaly trénovat společně - kopie - kopie

Lakrosistky ze všech klubů začaly trénovat společně - kopie - kopie

9.4.2013

ilustrační foto od Rosti Zapletala, mezinárodní turnaj z října v Radotíně
ilustrační foto od Rosti Zapletala, mezinárodní turnaj z října v Radotíně

Nápad trénovat všechny kluby ženského lakrosu v ČR dohromady, vznikl z důvodu zkvalitnění tréninků a spolupráce všech hráček i mimo svůj tým.

Tréninky se konají 1x za 14 dní na hřišti v Praze 4 Braníku. Hráčky jsou dle dovedností a účasti na jarním soustředění, rozděleny na 2 výkonnostní skupiny. Nejvyšší skupina A má kolem 20 zkušených hráček a byla základem reprezentace v loňských sezónách. Většina hráček z tohoto výběru se připravuje již od podzimu na mezinárodní turnaje. Celou dobu jsou hráčky vedeny Annou Dočkalovou z Radotína. Druhou skupinou B jsou pokročilé hráčky, které budou trénovat pod vedením Barbary Bažantové z klubu TJ Sokol I. Smíchov. Do budoucna se určitě bude zakládat i tréninková skupina C pro začátečníky, které bude trénovat Veronika Brychcínová /také ze smíchovského klubu a trenérka dětského týmu Angels/.

Výběr skupiny A vyráží reprezentovat český ženský lakros na zápasy do Frankfurtu o víkendu 13. - 14. dubna 2013. Hráčky se utkají proti německé reprezentaci, německému týmu B, Velké Británii a Rakousku.

Trénink v Braníku proběhl již jednou a v tomto týdnu se pokračuje. Tréninkový čas je důkladně připraven dle potřeby hráček na ligu a turnaje, navazuje na dovednosti z předešlých tréninků a poznatků ze zápasů, kategorie mezi sebou mohou spolupracovat a vzájemně se učit.

Hlavní myšlenkou je dostat všechny klubové hráčky na jedno místo v daný čas, více se spolu poznat, zahrát si dobrý lakros ve slušném počtu hráček na tréninku.

Všichni zájemci o tyto společné tréninky, nechť se nahlásí trenérkám Anně Dočkalové a Barbaře Bažantové.

Tréninky se konají ve čtvrtek /1x za 14 dní/ od 20:00 do max. 22:00 hod. na spodním hřišti v areálu ABC Braník, Za Mlýnem 1774, Praha 4 - Braník.

 

Kontakt: Anna Dočkalová, andula@lacrosse.cz, +420 723 584 278

             Barbara Bažantová, barbara.bazantova@gmail.com, +420 777 110 723

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%