Lacrosse > Lakrosistky prohrály ve čtvrtfinále ME s Německem v prodloužení - kopie

Lakrosistky prohrály ve čtvrtfinále ME s Německem v prodloužení - kopie

28.6.2012

(mi) – Českým lakrosistkám se nevyvedlo čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu – soupeři, kterého dosud Češky většinou porážely. V prodloužení prohrály 11 : 12.

První gól zápase dala Michaela Srchová, za Němky ale odpověděla Anna Blanková. Michaela Srchová přidala druhý gól, po něm však následovala třígólová šňůra Nory Schroederové. Zásluhou Michaely Srchové a Marie Šrůtové byl ale v 19. minutě stav 4 : 4. Mareille Kriwalová pak opět otočila skóre, ale pak zaúřadovaly Anna Kopecká, Eva Chudlařská a Tereza Karnetová a stanovily stav o poločase na 7 : 5.

Lepší nástup do druhé půle měly soupeřky. Prosadila se opět Nora Schroederová a když po nešťastně odražené střele skončil míč za zády Anny Ničové, bylo znovu vyrovnáno – 7 : 7. Michaela Srchová se postarala o vedení 8 : 7 ve 34. minutě. Zvrat zařídily Mareille Kriwalová a Eva Schulteová. V 50. minutě to bylo zásluhou Michely Srchové opět nerozhodně. Půldruhé minuty před koncem dostala Němky do vedení Nora Schroederová, Češky se ale nezlomily a v poslední minutě základní hrací doby střelkyně zápasu Michela Srchová po výborné nahrávce od Terezy Karnetové zařídila prodloužení. To se hrálo na 2x 3 minuty.

V první části se prosadila opět Michela Srchová a dostala Češky do vedení. Po změně stran a po rozhozu vybojovaly míč Němky a Češky neubránily Noru Schneiderovou, která vyrovnala. Bohužel i následující rozhoz získaly soupeřky a Eva Schulteová otočila vývoj utkání. Do konce zápasu zbývaly ještě dvě minuty. Dobrou šanci na vyrovnání měla Marie Šrůtová, ale z trestné střely z jedenáctky brankářku Sabine Paulovou nepřekonala. Němky pak náskok uhájily. Česká děvčata bohužel nevyužila řadu šancí a hlavně efektivita střelby z jedenáctky nebyla zrovna oslnivá.

„Je to lekce, co nás nezabije, to nás posílí,“ komentovala výsledek trenérka Simona Baráková, ale zklamání nezastírá. Češky nyní čekají zápasy o 5.–9. místo, prvním soupeřem bude s největší pravděpodobností Nizozemsko. Němky v semifinále narazí na Anglii, druhou semifinálovou dvojicí budou vítězové duelů Skotsko – Nizozemsko a Wales – Irsko.

Muži včera odehráli první zápas ze skupiny o celkové deváté místo. Podruhé v průběhu turnaje se střetli se Švýcarskem. V prvním zápase v základní skupině naši vyhráli nad houževnatým soupeřem 16 : 4. Po hořké prohře v zápase proti Nizozemsku o postup do čtvrtfinále ale bylo těžké najít motivaci, naopak pro Śvýcary byl zápas možností ulovit cenný skalp a šli do utkání naplno. Byli to také oni, kdo první skóroval – ve třetí minutě se strefil Paul Schneider. V šesté minutě poslal do sítě jednu ze svých tvrdých střel Radek Skála a srovnal. Jiří Loskot zvýšil v 8. minutě a Radek Skála svůj střelecký um předvedl podruhé ve 14. minutě. Stav 3 : 1 vydržel až do konce čtvrtiny. Češi kontrolovali hru a vypadalo to, že hrají v klidu.

Hned po zahájení hry ale Schneider snížil a po nešťastně sražené nahrávce do sítě Tommyho Kralovence to ve 25. minutě bylo 3 : 3. Český prapor zvedl opět Radek Skála, který zvyšoval ve 27. minutě a po hezké spolupráci útočníků se prosadil Jan Adamiec. O půli byl stav 5 : 3 a český tým byl nahoře.

Místo dalšího zvyšování náskoku ale přišla studená sprcha. Nejprve Ian Schoch snížil, po něm Felix Stutz vyrovnal a ve 44. minutě šli Švýcaři dokonce do vedení zásluhou Luka Barnea. Češi reagovali time-outem a důrazným proslovem ze strany kouče Pavla Semeráka. Zabralo to a Dominik Pešek vzápětí vyrovnal na 7 : 7. Koučové trochu stáhli sestavu, tým se lépe koncentroval a Jiří Loskot se dvakrát prosadil na brankovišti soupeře. Pavel Došlý přidal ještě jeden gól a po třech čtvrtinách byl stav 10 : 7.

Ve čtvrté periodě se opět prosadili Švýcaři. Philipp Sponagel a po něm Luis Zurkirchen zdramatizovali zápas. V 70. minutě upravil stav na rozdíl dvou gólů Pavel Došlý. Pět minut před koncem Stutz snížil a Švýcaři se pokusili o závěrečný tlak. Češi ale hubené vítězství dokázali ubránit.

Dalším naším soupeřem je Wales.

Ve čtvrtfinále turnaje porazil přemožitel našich hráčů, tým Nizozemska, hladce Izrael 18 : 3 a v semifinále narazí na obhájce titulu, Angličany, kteří se vypořádali s Finskem 14 : 5. Švédsko porazilo Skotsko o jediný gól 12 : 11 a jeho soupeřem bude překvapivě Irsko, které zvítězilo nad Německem 15 : 12.

Podrobné výsledky a statistiky z ME najdete na stránkách http://www.ec12lacrosse.com/en, český tým můžete podpořit i na jeho facebookové stránce. Zápasy jsou k vidění na www.247.tv.