Lacrosse > Mužský lakros > Lakrosistky potrápily Wales, lakrosisté získali povinné vítězství nad Itálií

Lakrosistky potrápily Wales, lakrosisté získali povinné vítězství nad Itálií

25.6.2012

(mi) – České lakrosistky odehrály výborné utkání, ve kterém podlehly obhájci titulu mistryň Evropy Walesankám jen 8 : 12. Muži měli za soupeře Itálii a jejich vítězství bylo víceméně povinností.

Za vytrvalého chladného deště nastoupily české hráčky do zápasu nebojácně a ve druhé minutě skórovala po nahrávce Adély Blahovcové Michala Srchová. Walesanky o dvě minuty později srovnaly a v sedmé minutě se ujaly vedení, oba góly dala Ros Lloydová. Anna Kopecká pak ve dvanácté minutě skóre dotáhla. Lloydová dovršila hattrick o dvě minuty později a v šestnácté minutě Walesanky odskočily na razdíl dvou gólů – 4 : 2. Anna Kopecká a Lucy Fowlerová přidaly po góle na každé straně a ve 28. minutě Češky stáhly na 4 : 5. Ještě do přestávky ale Lloydová opět zvýšila.

Walesankám vyšel začátek druhé půle a během pěti minut přidaly další tři góly. Naše děvčata se ale nenechala zlomit a Anna Kopecká svým třetím gólem upravila na 5 : 9. Lloydová zvyšovala na 10 : 5 ve 44. minutě. Několik výborných zásahu předvedla brankářka Anna Ničová a hra byla vyrovnaná. Za český tým přidaly dva góly Adála Blahovcová a Michaela Srchová. V závěru zápasu znovu dvakrát zaúřadovala nezadržitelná Lloydová, poslední slovo pak měla Michaela Srchová, která uzavřela skóre na 12 : 8. Vzhledem k tomu, že dosud nad českým týmem Walesanky vyhrávaly rozdílem třídy, dá se tento výsledek považovat za úspěch a potěšila i předvedená hra. Walesanky český tým sice přestřílely, celkem vystřelily 41krát, efektivita střelby českých hráček ale byla lepší – dokázaly ze svých 18 střel osm dostat za záda waleské brankářky.

„Neměly jsme za cíl tenhle zápas vyhrát,“ říká asistujicí trenérka Anna Dočkalová. „Dávaly jsme si malé dílčí cíle jako vybojovat balón, odbránit, neztratit míč, a to nám vycházelo a máme z předvedeného výkonu a nakonec i z celkového výsledku velkou radost.“
Češky zítra hrají s outsiderem své skupiny, týmem Lotyšska.

Mužský tým se utkal s Itálií, která sice podle výsledku potrápila favorizované Skoty, ale nečekalo se, že by našemu týmu nějak výrazně vzdorovala. Ve druhé minutě otevřel skóre Radek Skála. Na jeho gól ještě dokázal odpovědět Steven Whitford, Radek tedy přidal další. Po něm se strefili Jamie Plunkett a Dominik Pešek, a získali tak na konci první čtvrtiny uklidňující náskok.

Hned po přestávce snížil Pietro Carabellese, pak se opět prosazovali Češi. O půli byl stav 10 : 3. Pak Češi trochu polevili. Přece jen není snadné v takovýchhle jednoznačných zápasech udržet nasazení a koncentraci. Po třech čtvrtinách vedli Češi 13 : 4, poslední čtvrtinu vyhráli 4 : 1 a celkový stav byl tedy 17 : 5.

Nejlepším střelcem českého týmu byl Pavel Došlý se čtyřmi góly, Jamie Plunkett, Adam Podroužek, Roman Seidl, Dominik Pešek a Radek Skála dali po dvou.

Zítra čeká náš tým rozhodující zápas o vítězství ve skupině a tím pádem o přímý postup do čtvrtfinále proti Skotsku. Bude třeba zlepšit rozhozy a hrát systematicky, kolektivně a trpělivě v útoku.

Elitní modrá skupina se zamotává. Jednoznačným vítězem jsou obhájci titulu Angličani, kteří zatím neprohráli, pak jsou ale výsledky hodně propletené a až poslední hrací den základní části den rozhodne o konečném pořadí. Dosud výborní Švédi překvapivě podlehli Irsku a Finové suveréně převálcovali domácí Nizozemce.

Podrobné výsledky a statistiky z ME najdete na stránkách http://www.ec12lacrosse.com/en, český tým můžete podpořit i na facebookové stránce týmu. Zápasy jsou k vidění na www.247.tv