Lacrosse > Ženský lakros > Lakros má zastoupení v Top 30 v soutěži Díky, trenére - kopie

Lakros má zastoupení v Top 30 v soutěži Díky, trenére - kopie

10.7.2015

Lakros má zastoupení v Top 30 v soutěži Díky, trenére - kopie

(pur) - Z celkových více než 1500 trenérů a trenérek dětí a mládeže bylo do druhého kola soutěže Díky, trenére vybráno nejlepších třicet. Mezi nimi je také Martin Nešpor, který mimo jiných lakrosových aktivit trénuje interkros v oddílu Sokol Spořilov.

Z tak velkého počtu nominovaných trenérů se tak dočkal také zástupce lakrosu. "Přiznám se, že o tom, z kolika trenérů mě vybrali, jsem doposud nevěděl. Velice mě to těší a budu se snažit v rámci mých omezených možností, abych svým působením v akci pomohl lakros ve všech jeho formách alespoň trochu zviditelnit a případně nadchnout nové hráče i oddíly," řekl Nešpor.

U svého jména na oficiálních stránkách soutěže www.dikytrenere.cz má dlouholetý trenér napsáno: "S několika dalšími podobně smýšlejícími nadšenci jsme chápali, že budoucnost je pouze ve výchově nových dětských hráčů, pro které je však třeba organizovat soutěže, turnaje a ligu."

Do soutěže Nešpora přihlásil náčelník Sokola Spořilov Robert Löwenhöffer, který je také hráčem interkrosu. Přihlášeni byli i další trenéři a trenérky lakrosu, třeba Simona Baráková či Anna Dočkalová. V obrovské konkurenci uspěli trenéři z pětadvaceti sportů, mezi kterými nechybí ani lakros.

Nejlepší třicítku nyní ve druhém kole soutěže čekají do poloviny září návštěvy odborných komisařů. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Jak vše přesně proběhne, ale zatím Martin Nešpor netuší. "Zatím jsem byl jen telefonicky kontaktován organizátory soutěže s tím, že mě chtějí navštívit na tréninku tzv. 'v akci'. V současnosti ale připravuj tréninkový tábor, kam v sobotu odjíždíme," svěřil se úspěšný kouč.

Do třetího kola postoupí na podzim nejlepších deset trenérů. Z nich pak odborná porota vybere Trenéra mládeže 2015. Vítěz obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.

"Jaké mám šance dál, to si vůbec netroufám odhadnout. V naší zemi jsou nejvíc populární fotbal, hokej či atletika, tam bych viděl zřejmě favority soutěže," dodal Nešpor, kterému držíme palce.

 

Foto: www.sokol-sporilov.cz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%