Lacrosse > Mužský lakros > Kostkův galavečer zařídil ForFunu úspěšný vstup do NBLL

Kostkův galavečer zařídil ForFunu úspěšný vstup do NBLL

8.3.2017

V pondělí 6. března se poprvé v nové sezóně NBLL představil celek LC For Fun, který se střetl s týmem LC Pardubice. Oba týmy se nemohly spolehnout na své největší opory, a to pardubického Jana Skokana a domácí postrádali potrestaného Tomáše Žipaje.

Zpočátku se hra přelévala z jedné strany na druhou. Střelci obou celků nepřesnými střelami a výbornými zákroky obou brankářů nepřispěli ke změně skóre. Domácí diváci mohli jásat až v šesté minutě zápasu, kdy vstřelil první branku Adam Kostka. Pardubičtí se tímto gólem nastartovali k aktivnějšímu dobývání branky domácích. Vyrovnání přišlo v sedmé minutě zápasu, kde Prchlík našel krásnou nahrávkou Jůzu a ten nikým nebráněn vsítil branku. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a po úspěšném rozehrání navýšil skóre Žák. Domácí nepřesnými přihrávkami v útoku ztráceli často balony, a proto dávali vyniknout obraně s brankářem. Do konce periody přidal třetí gól hostí Prchlík.

Druhá perioda začala pro domácí špatně. V sedmnácté minutě navýšil na 1:4 Prchlík. Na střídačce domácích byla vidět nervozita, proto to na sebe vzal nejzkušenější z týmu Adam Kostka. Vsítil tři branky a dostal tak For Fun zpátky do zápasu. V dvacáté osmé minutě se střelou k tyči prosadil Klíma. Závěr periody už gól nepřinesl a do šaten se šlo za stavu 5:4 pro For Fun.

Začátky period domácím s železnou pravidelností nevycházejí. To se rozhodl změnit Patrik Martínek, který skrytou střelou o zem prostřelil střídajícího brankáře Břízu. Bezmála deset minut zápasu se hra pouze přelévala. Až nakonec polský hráč Gladki, hostující v dresu Pardubic, střelou od „modré“ propálil Siku. Ten chtěl svou chybu napravit, proto v závěru periody našel parádní přihrávkou přes celé hřiště Kostku, který s Břízou neměl slitování.

Nezastavitelný Adam Kostka přidal další, již šestý gól, a navýšil tak vedení na 8:5. V čtyřicáté deváté minutě za držení vyloučený Holas poskytl výhodu hostům, kteří ve hře 6 na 5 snížili díky střele Žáka. Poslední perioda se překlápěla do druhé poloviny a Petr Torn se rozhodl pro samostatný průnik až k brance, který zakončil devátým gólem. Mikolaj Smigel, další polský hostující hráč, nachytal špatně stojícího Siku a snížil náskok domácích. Další individuální akcí se prosadil Šrůta, který z obrany dovezl míč na soupeřovu polovinu a střelou z dálky vsítil desátou branku. O drobnou úpravu skóre se postaral Smigel a snížil tak na konečných 10:8.

LC ForFun - LC Pardubice 10:8 (1:3, 4:1, 2:1, 3:3)
Branky domácích: Kostka A. 6, Klíma F. 1, Martínek P. 1, Šrůta 1
Branky hostů: Prchlík T. 2, Smigiel M. 2, Žák D. 2, Jůza J. 1, Gladki M. 1