Lacrosse > Mužský lakros > Konec základní části letošní NBLL

Konec základní části letošní NBLL

2.5.2011

Konec základní části letošní NBLL
Konec základní části letošní NBLL

(dž) - Máme tu konec základní části letošního trochu revolučního ročníku Národní box-lakrosové ligy. Přes poměrně velké množství zápasů hraných v termínu od října do dubna, kdy obvykle přichází dlouhá zimní přestávka, se podařilo vše zejména díky možnostem hal v Plzni a v Praze na Jižním Městě zvládnout a bez většího množství problémů či kontumací dokončilo všech jedenáct týmů základní část soutěže.

Z důvodu blížícího se květnového WILC v Praze a zkráceného play-off to pro většinu týmů také znamená konec sezóny a konečné umístění. Dovolte mi tedy malou rekapitulaci a statistiku.

Více než dříve se projevilo výkonnostní vyrovnávání jednotlivých týmů, pouze LCC Radotín potvrdil roli hlavního favorita a jako obhájce titulu ztratil v základní části pouze bod za výhru až v prodloužení s druhým z favoritů soutěže, týmem Jižního Města v jejich prvním letošním vzájemném měření sil. Následně již radotínský tým procházel bez zaváhání a s náskokem 10 bodů základní část vyhrál. Dalšími týmy silné trojky (týmy, které si poslední roky rozdělují úspěchy na box-lakrosových kolbištích) jsou již zmíněné Jižním Město a TJ Malešice. Zde již docházelo k překvapivě vyrovnaným zápasům i překvapivým výsledkům, ale přesto si oba kluby uhájily účast v semifinále a skončily díky skóre ve vzájemných zápasech na druhém v resp. třetím místě základní části. Posledním semifinalistou se stal druhý radotínský tým Forfun. Po stále se zvyšujících kvalitách tohoto mladého týmu pod taktovkou Adama Kostky se vzestup dal očekávat a pro lakrosové fanoušky není jeho účast v semifinále až tak velké překvapení.

Hlavní posun v letošním ročníku byl ve vyrovnanosti týmů středu tabulky, kdy se předem opravdu nedal předpokládat výsledek a týmy LC Pardubice, Slavia Praha, Nationals Bratislava, Falcon Radotín a Old Dogs Plzeň zejména mezi sebou odehrály velmi vyrovnané a pro diváka tak i velmi atraktivní utkání. Nejlépe s těchto soubojů vyšel tým Pardubic, který zejména husarským kouskem – porážkou týmu Jižního Města a takto získanými třemi body – obsadil páté, a tedy první nepostupové místo, a tedy i 5. místo v celkovém hodnocení soutěže. Překvapením bylo i velmi kvalitní vystoupení slovenského týmu Nationals, který se připravuje jako základ slovenského reprezentačního týmu právě na zmíněné pražské MS v box-lakrosu.

Oproti očekávání dopadl třetí z radotínských týmů, Falcon Millionaires, tvořený zejména ze starších a bývalých hráčů LCC, kteří ale ještě ani náhodou nepatří do starého železa a kteří mají stále co mladším hráčům ze svých zkušeností předat. Přesto letos již semifinálovou účast z předchozích let neobhájili a skončili na konečném 8. místě. Tabulku uzavírají moravští Highlanders a čtvrtý tým radotínské líhně - Wolves.

Daniel Žák
Foto: Ondřej Mika

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa