Lacrosse > Interkros > Konec základní části extraligy

Konec základní části extraligy

17.2.2019

Interkrosová extraliga má za sebou předposlední herní neděli a zároveň skončila její základní část. 

Dnešních šest utkání rozhodlo o pořadí do playoff, které se odehraje koncem března. Týmy tak mají čas na přípravu. 

První dnešní zápas měl být asi největším lákadlem dne, když proti sobě nastoupily první dva týmy průběžné tabulky, tedy PS Bandits a Tea Party. Vyrovnaný začátek zápasu mohl předvídat napínavou hru až do konce. První periodu vyhráli hráči Tea Party 8:6. Začátek druhé části přinesl obrat a do vedení se dostali hráči Bandits. Ti se ve druhé části začali více prosazovat a druhou periodu vyhráli 8:3. I ve třetí části se více dařilo domácím hráčům, kteří navýšili svůj náskok vítězstvím ve třetí periodě 11:3 na konečných 25:14 a upevnili si tak průběžnou první příčku. 

Druhý zápas nepřinesl žádné překvapení a Ontario hrající proti Sokolu Spořilov si po jednoznačném výkonu došlo pro výhru 22:8 po periodách 8:3, 6:5 a 8:0. 

Další, třetí zápas, který byl kromě druhé periody velmi vyrovnaný, odehrály týmy Warriors a Vopice. První perioda skončila nerozhodně 5:5, ve druhé se podařilo Warriorům odskočit na rozdíl 4 branek po vítězství ve druhé části 11:7. Třetí perioda byla opět vyrovnaná a skončila 6:6. Konečný stav tak byl pro Warriors 22:18.

Následoval druhý zápas pro Tea Party a Sokol Spořilov. Dalo se předpokládat, že Tea Party splní roli favorita a svého soupeře přejedou rozdílem třídy. Vyrovnaná hra tak přinesla velké překvapení a když se do druhé periody šlo za stavu pouze 8:6, nikdo už si netroufal říci, jak se bude zápas vyvíjet. Ve druhé části Sokol Spořilov otočil vývoj utkání 8 vstřelenými a 4 obdrženými a do poslední části se šlo za stavu 12:14 z pohledu Tea Party. Domácím hráčům se nakonec přeci jen podařilo vyrovnat za stavu 16:16 a následně opět otočit vývoj zápasu v jejich prospěch. Třetí periodu vyhráli 10:6 a zvítězili o pouhé dvě branky 22:20.

K předposlednímu utkání nastoupily Vopice a PS Bandits. Po vyrovnáném předchozím vzájemném zápase se dal očekávat podobný průbeh i nyní. Banditi však nenechali Vopice pořádně rozehrát a nedali jim prostor pro skorování a naopak sami se dobře prosazovali. První část tak vyhráli 11:3. I ve druhé třetině pokračoval podobný stav a Bandits ji vyhráli 8:2. Až ve třetí části trochu polevili a vyhráli ji pouze 9:7. Konečný stav 12:28. 

V posledním zápase proti sobě nastoupily týmy Warriors a Ontario. První perioda se lépe vydařila domácím Warriors a do druhé části se šlo za stavu 9:7. V té se vývoj zápasu otočil ve prospěch Ontaria po zlepšení jejich hry a zpřesnění střelby. Vyhrálo ji 12:7. V poslední části došlo už jen ke korigování stavu a  zápas nakonec skončil vítězstvím Ontaria nejtěsnějším možným rozdílem 25:24. 

V playoff se tak v březnu utkají proti sobě z první pozice PS Bandits proti čtvrtým Warriors, kteří dnešní výhrou nad Vopicemi postupují místo nich. Druhé semifinále odehrají druzí Tea Party proti třetímu Ontariu. O pátou příčku se utkají Vopice se Sokolem Spořilov. 

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95