Lacrosse > Mužský lakros > Knights vybojovali 3. místo na turnaji Silesia Cup

Knights vybojovali 3. místo na turnaji Silesia Cup

19.5.2017

Druhý květnový víkend se vydali Knights z Červených Peček reprezentovat český fieldlakros na mezinárodní lakrosový turnaj Silesia Cup v polské Wroclavi.

Jádro týmu bylo složené z červenopečských hráčů, které doplnilo několik zájemců z týmů Brno Ravens, Šumava Wild Boars a LK Kroměříž. Vzhledem k velké konkurenci bylo hlavním cílem si turnaj pěkně užít a nabrat co nejvíce zkušeností. 

Turnaje se v mužské kategorii zúčastnilo celkem 8 týmů z různých koutů Evropy. V základní skupině se Knights utkali nejprve se dvěma domácími týmy - Old Starzy a Legion Katowice. Oba zápasy se hrály velmi tvrdě a byly doprovázeny vzájemnými potyčkami. Zákroky mnohdy až za hranicí pravidel se ovšem čeští zástupci nenechali rozhodit a oba své soupeře vítězně zdolali, čímž připravili nečekané překvapení všem zúčastněným. Třetí zápas představoval souboj o první místo ve skupině proti lotyšskému týmu Riga Griffins. Lotyši potvrdili svoji kvalitu a po zásluze brali plný počet bodů za vítězství v zápase. Ačkoliv byl první herní den zakončen prohrou, vládla v týmu spokojenost, protože Knights postoupili mezi čtyři nejlepší celky a měli tak možnost následující den zabojovat o medailové umístění.

První překážkou k umístění na bedně byl domácí tým z Wroclavi, který Knights v utkání svoji herní vyspělostí převýšil a vítězstvím si vybojoval postup do finále.

Nyní bylo třeba se zkoncentrovat na poslední zápas turnaje, kterým byl souboj o třetí místo s týmem z nizozemského Rotterdamu. Zápas to byl taktický a naprosto vyrovnaný. V závěrečné periodě bylo nerozhodné skóre 2:2, ale v posledních minutách Knights svého soupeře sevřeli před vlastní brankou a dvěma brankami upravili skóre na konečných 4:2. Oslavy mohly propuknout a skvělý výsledek byl na světě.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%