Lacrosse > Mužský lakros > Ken Galluccio Cup 2019 – Girls stříbrné, Wolves čtvrtí

LCC Girls
LCC WolvesLCC Wolves
LCC Wolves
LCC Wolves

O víkendu 6.–8. 9. 2019 se v belgickém Gentu konal další ročník turnaje Ken Galluccio Cup, evropského lakrosového poháru mistrů. Přes všechny naděje letos radotínské LCC Girls neobhájily titul evropských klubových mistryň z loňského ročníku a skončily v celkovém pořadí na 2. místě. V mužském turnaji reprezentovali ČR LCC Wolves a konečné čtvrté místo lze považovat za solidní výsledek.

Girls nanarazily až ve finále
Po dlouhé cestě jsme páteční dopoledne věnovaly odpočinku nebo krátké procházce po městě a odpoledne nás už čekaly první zápasy ve skupině. Nejprve jsme si hladce poradily se švédským týmem Sundbyberg Lacrosse 19:0. V dalším zápase jsme nastoupily proti nizozemským Domstad Devils, nad kterými jsme po pomalém rozjezdu v první polovině nakonec bez větších problémů vyhrály 13:6. V sobotu se dohrávaly zbývající zápasy ve skupině. Hned ráno jsme porazily švýcarský tým Wettingen Wild 15:2, a poté jsme si lehce poradily i s norskou Christianií 20:3. V zápase proti hráčkám z Dublinu jsme pro zpestření hry zkoušely střídat obranu do útoku a naopak, avšak ani s touto změnou irské hráčky nedokázaly překonat radotínskou obranu a skórovat. Během zápasu s konečným výsledkem 25:0 si tak každá hráčka LCC Girls vstřelila minimálně jeden gól do soupeřovy branky.

Po velmi jednoduchém postupu ze základní skupiny jsme se v nedělním semifinále střetly s univerzitním týmem z Edinburghu. Začátek zápasu nebyl zrovna nejšťastnější, neboť již v prvních vteřinách jsme hrály 2 minuty v oslabení kvůli žluté kartě za nebezpečnou střelu, která místo do soupeřovy branky směřovala do hlavy skotské obránkyně. Po vyrovnané první čtvrtině se však radotínským hráčkám podařilo vstřelit několik gólů, a tak bylo skóre v poločase 5:3 ve prospěch LCC Girls. Skotky nedaly vítězství zadarmo a několikrát otestovaly důslednost radotínské obrany. Radotínskému útoku se však dařilo střílet góly, a tak bylo v už poslední čtvrtině jasné, že LCC Girls si finále nenechají ujít. Nakonec porazily hráčky z Edinburghu 12:6.

Finálový zápas nabídl odvetu z finále loňského ročníku, ve kterém LCC Girls zvítězily nad týmem Centaurs z Anglie 13:9. Letos se však rozhodující zápas o nejlepší klub ženského lakrosu v Evropě neodehrával pro český tým dle očekávání. Radotínské hráčky nezískávaly míče z rozhozu, jindy neprůchodná obrana nefungovala na rychle probíhající Angličanky před bránou, v útoku nevycházely gólové šance. V poločase LCC Girls prohrávaly 3:7. V druhé polovině zápasu se také příliš nedařilo a často docházelo k faulům ve snaze získat míč zpět. LCC Girls hrály celkem 11 minut zápasu v oslabení, během který inkasovaly několik gólů, přestože radotínská obrana statečně bojovala a několikrát také přečíslení ubránila. I přes fandění fanoušků jiných klubů skandujících „Ra-do-tín“ se již nepodařilo otočit vývoj špatně rozehraného zápasu. Na obhajobu poháru tento výkon nestačil a LCC Girls podlehly anglickým Centaurs 9:14.

Wolves nakonec bez medaile
Mužského turnaje se zúčastnilo jen osm týmů, hráči mistrovských týmů jsou logicky členy reprezentačních výběrů, které se soustředí na nadcházející boxlakrosové mistrovství světa. Chyběli tak například Finové nebo Švýcaři.

Mladý tým LCC Wolves se ve svém prvním zápase střetl s irským týmem UDS Lacrosse a dokázal si se soupeřem poradit 16:2. Ani následující soupeř ze Švédska, Nordia, nekladl velký odpor a Wolves vyhráli 13:2. Zajistili si tak postup do semifinále. O vítězství ve skupině se následně utkali s německým týmem z Hamburku. Wolves začali dobře a ujali se vedení 2:0. Soupeř ale dotáhl a v 18. minutě byl stav 4:4. Pak se Hamburk dostal do převahy a šňůrou čtyř gólů zápas zlomil a připsal si výhru 11:7.

Postup z druhého místa ve skupině znamenal, že soupeřem v semifinále byl nejlepší tým skupiny A, anglický Hampstead. Naděje, že by soupeř byl hratelný – ve skupině vyhrával zápasy jen těsně – se záhy rozplynuly a Wolves v semifinále dostali výprask 0:13. Protože ve druhém semifinále podlehl Hamburkv nastavení týmu z norského Osla 5:6, byl zápas o bronz odvetou utkání ze skupiny.

Začátek zápasu byl opačný, do vedení šli tentokrát Němci. Wolves ale předváděli svůj nejlepší výkon na turnaji a dotáhli. Podobně jako ve skupině Němci odskočili za stavu 4:4. Wolves pak ještě dotáhli na 7:8, ale ve snaze o závěrečný tlak, kdy bylo třeba trochu riskovat, se dopustili několika chyb, které Němci potrestali, a konečné skóre tak bylo stejně jako ve skupině 11:7 pro Hamburk.

Kádr Wolves je ale velmi mladý a určitě se může výrazně zlepšit.

Ve finále nenechal Hampstead nikoho na pochybách, že nejlepším týmem turnaje je on, a Oslo porazil 8:2.