Lacrosse > Mužský lakros > Kanadské posily pomohly Bats k triumfu na plzeňském turnaji ELL

Kanadské posily pomohly Bats k triumfu na plzeňském turnaji ELL

17.10.2011 Plzeňská hala na Košutce přivítala třetí turnaj Evropské lakrosové ligy. Rozhodlo se v něm o nasazení týmů do play-off. Na turnaji dominoval tým Bats Lacrosse.

Bison vs. Prague SportsBison vs. Prague Sports
Bison vs. Prague Sports
ELL Orange vs. Old DogsELL Orange vs. Old Dogs
ELL Orange vs. Old Dogs

(jb) – Bats se představili poprvé v plné síle včetně dvou kanadských posil – Jamieho Plunketta a Michaela Gillana. Tito dva hráči nastříleli téměř polovinu všech gólů svého týmu, a velmi výrazně tak přispěli k vítězství v tomto třetím turnaji.

Ve skupině A se mezi týmy LC Bison Radotín, ELL Blue a Prague Sports bojovalo o první dvě místa v celkové tabulce, která zajišťovala přímý postup do semifinále. V prvním utkání této skupiny proti sobě nastoupili „Blues“ a Prague Sports. Prague Sports vstoupili do utkání velmi rázně. Martin Mrlík, nová posila týmu pro druhou část soutěže, vstřelil v osmé minutě dvě branky do sítě Jiřího Peška a poslal svůj tým do vedení. „Blues“ se však velmi rychle vzpamatovali. Do konce první třetiny otočili stav zápasu brankami Michala Roubíčka, Jana Pospíšilíka a Jiřího Loskota na 3:2 ve svůj prospěch. Blues ve druhé periodě pak přidali další čtyři branky, a prakticky tak rozhodli o svém vítězství, které už jim vzhledem k výsledkům na předchozích turnajích zajišťovalo přímý postup do semifinále ELL.

V možná nejhezčím utkání plzeňského turnaje rozhodla zápas mezi LC Bison Radotín a Prague Sports střelecká potence Dominika Peška, který se za záda Tomáše Říhy trefil hned sedmkrát, a dovedl tak svůj tým k výhře 11:8. Radotínským „Bisonům“ se tak plzeňská mise vůbec nevyvedla a prohráli i své druhé utkání ve skupině „A“ s „Blues“ 8:9, což je odsoudilo k utkání o páté místo v turnaji. Naopak „Blues“ potvrdili solidní výkony z předešlých turnajů a již potřetí se probojovali do finále. K neúspěchu Bizonů přispěla velkou měrou nedisciplinovanost hráčů, která vyústila ve velké množství vyloučení a ta „Blues“ v přesilových hrách nemilosrdně trestali.

V zápasech skupiny B zcela jasně dominovali Bats, kteří nejprve deklasovali domácí Old Dogs Plzeň 12:3 a poté přehráli i ELL Orange 9:7. Střelecky se prosazovali především hráči s kanadským pasem, Jamie Plunkett a Mike Gillan. Bats se tak poprvé v letošní ELL probojovali až do finále a spravili si chuť po nevydařených turnajích v Bratislavě a Radotíně.

Další utkání skupiny B mezi Oranges a Old Dogs bylo dlouho velmi vyrovnané. Oranžoví si vybudovali náskok 4:1, který ale domácí za halasné podpory publika dokázali vyrovnat. V zápětí ale rozhodl třemi brankami v rozmezí 50 vteřin Tomáš Žipaj. Oranges nakonec zvítězili 9:4 a umístili se na druhém místě ve skupině, poslední v ní skončili domácí Old Dogs.

V nedělních soubojích o celkové umístění nejprve Bizoni porazili zcela jasně plzeňské Old Dogs 13 : 3 a zajistili si tak v celkovém pořadí ligy druhé místo a přímý postup do semifinále. Naopak domácí, oslabení mnoha zraněními, se musí spokojit se šestou pozicí.
V souboji o třetí místo mezi Oranges a Prague Sports už o mnoho nešlo. Oba týmy už měly svá postavení do play-off ligy jasná, a tak utkání pojali především jako přípravu na příští týden. V poklidně hraném utkání potvrdili Prague Sports lepší současnou formu a zvítězili 8:5.

Již potřetí se v rámci letošní ELL představil ve finále tým vedený Jiřím Pecharem – ELL Blue. Ten již měl zajištěnou první pozici v celkovém hodnocení Evropské ligy, a tak šetřil některé klíčové hráče, hlavně Jiřího Loskota a Miroslava Jakše. Bats proti ELL Blue nastoupili hladoví po úspěchu a s velkou snahou předvést kvalitní výkon a po předešlých umístěních na pátém a šestém místě ukázat před play-off svou skutečnou sílu. Utkání bylo prakticky rozhodnuto po první třetině, kterou Bats vyhráli 5:1. V dalším průběhu již náskok bezpečně hlídali a nakonec zvítězili zcela jasně 17:6. Manažer Bats Viliam Čulman mohl být s výkonem svého týmu nadmíru spokojen a jeho tým se tak zařadil mezi horké favority letošní ELL. Stínem na finálovém utkání bylo zranění klíčového střelce Blues Jiřího Košťála, který si poranil koleno a bude velmi pravděpodobně chybět příští týden v rozhodujících bojích.

První hvězdou finále byl vyhlášen útočník Bats Jamie Plunkett, druhou jeho spoluhráč Vojtěch Weiss a třetí brankář ELL Blue Theodor Šamalík.

Celkové pořadí ELL po třech turnajích
1. ELL Blue – 16 b.
2. LC Bison Radotín – 13 b.
3. Prague Sports – 12 b.
4. Bats Lacrosse – 9 b.
5. ELL Orange – 7 b.
6. Old Dogs Plzeň – 6 b.

Text Jan Barák
Foto Richard Bartoš

Další informace o ELL naleznete na webových stránkách ELL.  

Záznamy z některých utkání ELL si můžete pustit na net-tv

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa