Lacrosse > Ženský lakros > Kanaďanky se na MS představí s polovinou týmu z Annapolis

Kanaďanky se na MS představí s polovinou týmu z Annapolis

24.2.2009

(pur) - Trenérka kanadského ženského národního týmu Lisa Millerová nominovala osmnáct hráček na mistrovství světa, které se koná v červnu v Praze. V kanadském týmu, který by chtěl po pěti čtvrtých a jednom pátém místě, dosáhnout opět na medaili, je hned osm hráček z posledního světového šampionátu v Annapolis. Kanada tedy bude sázet z poloviny na zkušenost a z části na mladou dravost.

Na prvním mistrovství světa v roce 1982 získala Kanada bronz, od té doby je bez medaile. Pět čtvrtých a jedno páté místo, to je velmi nelichotivá bilance. Letos v Praze se budou chtít Kanaďanky pod vedením Lisy Millerové vrátit o sedmadvacet let zpět a opět přivézt do své vlasti cenný kov. Zatímco Američanky svůj tým pro šampionát výrazně omladily, Millerová vsadila na kombinaci zkušeností a dravosti.

Čtyři z letos nominovaných hráček startovaly už na MS v roce 2001 v Anglii, dokonce osm jich hrálo na šampionátu před čtyřmi lety v Annapolis. Mládí zastupuje například dvojice z MS 2007 do 19 let Christine Comeauová a Katie Guyová, které ještě nebylo osmnáct let. Mezi náhradnicemi je z této party také Sierra Smithová-Hartová. Ty se mohly na zmíněném turnaji učit od bývalých reprezentantek, které je trénovaly, jako třeba Kylee Readeové-Whiteové. Právě ta si nenechá ujít už třetí MS seniorek po sobě. Velkou hvězdou týmu by ale měla být teprve čtyřiadvacetiletá Dana Dobbieová. Za pozornost stojí také jméno Vanessa Coxová.

Na samotném mistrovstsví světa v Praze patří Kanada do elitní skupiny A. Hned na úvod se střetne s obhájkyněmi titulu z Austrálie, postupně si ještě zahraje s USA, Anglií a Japonskem. Účast ve čtvrtfinále mají Kanaďanky jasnou, ale jestli dosáhnou až na medaili, to se ukáže až na konci června. Tým mají rozhodně silný, ovšem ani konkurence nezahálí.

Nominace Kanady na MS v Praze:

Brankářky:
Kristen Haldemanová, Kalley Greerová

Obránkyně:
Tami Rainerová, Kylee Readeová, Christine Comeauová

Středopolařky:
Lindsey Hartová, Katie Brooksová, Dana Dobbieová, Abbey Friendová, Amanda Friendová, Katie Guyová, Brittany Scottová

Útočnice:
Jessica Brownridgeová, Alana Chanová, Crysti Footeová, Brooke McKenzieová, Vanessa Coxová, Julie Footeová 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%