Lacrosse > Mužský lakros > Malešičtí mladíci v Kanadě

Malešičtí mladíci v Kanadě

5.4.2023

Ondřej Hájek a Kryštof Adamiec, dva mladí hráči z TJ Malešice, měli v březnu možnost vyzkoušet svoje schopnosti v kanadské juniorce. O cestě do Kanady jsme si povídali s Ondřejem a Mirkem Hájkem, který je na cestě doprovázel.

Vyrazili jste na zkoušku do Toronta, jak to vzniklo?
Oslovili jsme Pavla Semeráka a ten nám domluvil zkoušku v kempu týmu Burlington Chiefs. Pak se ozval i Brian Witmer, že můžeme jet i jinam, ale  už jsme byli domluvení v Torontu. Tak jsme si koupili letenky, objednali hotel a vyrazili...

Kolik jste absolvovali tréninků?
Dva, byl to vlastně kemp, kde se vybírali hráči do juniorského týmu A. Burlington Chiefs má tři týmy v různých ligách, takže i B a C. Tady byli ale převážně hráči z béčka, kteří chtěli do áčka. 

Jak probíhaly tréninky?
Byly docela dlouhé, přes dvě hodiny. Na každém bylo asi 40 hráčů a v podstatě na každou činnost speciální trenér s asistentem. Taky tam trénoval hráč z NLL, kapitán NY Dan MacRae. Pro brankáře bylo fajn, že v juniorské lize jsou o něco menší branky:-).

Jak kvalitní byli hráč a jak vás přijali?
Když vezmeme hráče do pole, tak Kryštof byl asi na jejich úrovni. Je fakt, že my jsme tam ale byli jedni z nejmladších, juniorská liga je do 21 let. Kluci i trenéři byli fajn, byli zvědaví, v tomhle ohledu super. A dost se vyptávali na AHM.

A jak jste se tedy prosadili z ohledem na juniorskou ligu?
Můžeme hrát všechny tři ligy, ale pravděpodobně budeme letos hrát B a C, tři ligy současně už jsou trošku moc. 

Jaké jsou podmínky?
Bude nás to stát letenky a cca 1000 kanadských dolarů za měsíc za bydlení v rodině a stravu. Liga se hraje asi od půlky května do srpna, záleží na play off. Taky máme možnost mít jazykový kurz.

Byli jste i na zápase NLL?
Ano, Toronto vs. Albany. Skvělý zážitek, 8 500 diváků a lakros na opravdu parádní úrovni.

A program mimo lakros?  
Viděli jsme Niagarské vodopády které byly trochu zklamání kvůli spoustu kasin a hotelů v těsné blízkosti, ale jinak nádhera. Taky jsme se byli podívat na CN tower v centru Toronta, Hall of Fame lakrosu i hokeje, oboje skvělý. Byli jsme i v indiánské lakrosové hale Six Nations, která působila zevnitř nádherně, hrála všemi barvami a její součástí je také posilovna, jídelna nebo lakrosový obchod.

Ptal se N. Adámek

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93