Lacrosse > Mužský lakros > Juniorskými mistry světa ve fieldlakrosu jsou Američané, Češi skončili šestí

Juniorskými mistry světa ve fieldlakrosu jsou Američané, Češi skončili šestí

23.7.2012

Vítězný tým USA, foto Mikko Varjo
Vítězný tým USA, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo
ČR – Austrálie, foto Mikko Varjo

(mi) – Tým USA porazil ve finále fieldlakrosového mistrovství světa do 19 let Kanadu 10 : 8  a obhájil titul. Čeští hráči při svém prvním startu na šampionátu skončili na velmi dobrém šestém místě.

První čtvrtina finále byla vyrovnaná a skončila 2 : 2, druhá ale patřila Američanům, kteří čtyřikrát skórovali a utrhli se na 6 : 2. Kanaďané sice v druhé půlce zápasu stahovali, ale k vyrovnání se už nedostali. Američané oplatili soupeři porážku za základní skupiny a obhájili titul mistrů světa v juniorské kategorii.

V zápase o bronz smetli Irokézové Anglii zcela jednoznačně 18 : 1 a potvrdili, že trojice medailistů má před zbytkem lakrosového světa náskok minimálně jedné třídy.

Čeští hráči po infarktovém zápase proti Finsku v prolínací části turnaje, ve kterém vyhráli až ve druhém nastavení, nastoupili ve čtvrtfinále proti Anglii – čtvrtému týmy z elitní skupiny. Ukázalo se, že Angličané jsou lepší, přesto s nimi Češi velkou část zápasu dokázali držet krok. Po vyrovnaných částech hry ale často násletovala anglická gólová sprška a zápas nakonec skončil 17 : 8 pro soupeře. Češi se pak střetli s týmem Německa a dokázali mu vrátit porážku ze základní skupiny. Od samého počátku kontrolovali hru a vybudovali si náskok, který soupeř i přes závěrečný tlak nedokázal srovnat. Vítězství znamenalo historicky první účast českého týmu v zápase v nejlepší světové fieldlakrosové šestici.

Soupeřem byli Australani. První gól zápasu sice vstřelil Jáchym Plecháček, ale pak Australané neponechali nic náhodě a naprosto jednoznačným vítězstvím 27 : 4 odhalili další výkonnostní příkop – mezi horšími týmy světové špičky a zbytkem světa.

Pro český lakros je nicméně šesté místo na fieldlakrosovém MS velkým úspěchem. Dominik Pešek, Jiří Loskot a Radek Skála byli navíc vybráni do Top Ten Teamu MS.

Podrobné informace o zápasech a statistiky najdete na oficiálním webu MS. Informace o českém týmu najdete i na jeho facebookové stránce.

Ondřej Mika

 

Konečné pořadí FIL MS ve fieldlakrosu dio 19 let

1. USA

2. Kanada

3. Irokézové

4. Anglie

5. Austrálie

6. Česká republika

7. Německo

8. Finsko

9. Skotsko

10. Wales

11. Nizozemsko

12. Korea

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 399

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%