Lacrosse > Ženský lakros > Juniorský Prague Cup zpestřila fotbalová reprezentace

Juniorský Prague Cup zpestřila fotbalová reprezentace

4.9.2016

Juniorský Prague Cup zpestřila fotbalová reprezentace

(pur) - O víkendu se konal na hřišti na Mrázovce Prague Cup pro kategorie U19 a U16. Tři juniorské týmy včetně rodící se české reprezentace a čtyři žákovské se utkaly v mezinárodním česko-německém měření sil.

Nakonec se radovaly zmíněné české juniorky a mezi hráčkami do 16 let zvítězil celek z Radotína. Turnaj zpestřili čeští fotbaloví reprezentanti, kteří zde oba dny dopoledne trénovali a někteří si lakros také zkusili.

V juniorské kategorii do 19 let se český tým utkal se svými vrstevnicemi z Německa a celkem Frankfurtu. Češky oba soupeře porazily dvakrát, i když proti německému národnímu týmu uspěly ve druhém vzájemném utkání pouze o gól.

Poprvé se hrál Prague Cup také v kategorii do 16 let. Rozvíjející se žákovské kategorie v posledních letech už nese své ovoce. Německo reprezentoval národní tým, z tuzemských celků se představily hráčky z Radotína, Sokola I. Smíchov a výběr Prague Mix.

Zde se hrálo systémem každý s každým. A následně duely o třetí místo a finále. Pomyslný bronz nakonec získaly Němky po výhře 9:2 nad Prague Mix týmem. Historické prvenství získal celek z Radotína, který zvítězil ve finále nad týmem SIS Foxes 12:2.

V obou dnech byl turnaj přerušen tréninkem fotbalové reprezentace, která je ubytována v bezprostřední blízkosti hřiště. V sobotu se divili, co je to za sport. "Musel jsem se ptát kluků, jak se to jmenuje," řekl brankář Jaroslav Drobný. S lakrosovými hráčkami se ale fotbalisté ochotně vyfotili. O den později si dokonce půjčili lakrosky a zkusili si hodit i vystřelit. "Držel jsem to v ruce poprvé, ale nepřišlo mi to tak složité," dodal Drobný. S lakroskou se oháněli také třeba Tomáš Necid, Pavel Kadeřábek či Jiří Skalák.

 

Foto: Petr Tahal

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 184