Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > 2015 U19 MS Edinburk > Juniorské reprezentantky absolvovaly soustředění v Tanvaldu

Juniorské reprezentantky absolvovaly soustředění v Tanvaldu

5.4.2014

(apr) - Ve dnech 21. - 23. 3. 2014 jsme byly na soustředění s reprezentačním týmem U19 v Tanvaldu. V pátek odpoledne jsme měly sraz v Praze, abychom se mohly naložit do velkých aut a vyrazit. Byly jsme téměř v plném počtu a naše zavazadla odpovídala spíše měsíčnímu pobytu v divočině. Do půl hodiny jsme se však naložily a vyjely jsme. 

Cesta trvala asi hodinu a půl a rychle utíkala (to jsme byly ještě plné energie). V cíli nás čekala útulná ubytovna v chatové oblasti. Všude byla krásná příroda, což byl dobrý terén pro naše ranní rozcvičky. Poté, co jsme se trochu zabydlely a především se řádně navečeřely, nám trenérky řekly něco málo k našemu víkendovému tréninkovému programu a také jsme si zahrály zábavnou hru. Všechny jsme se moc těšily na nadcházející víkend, protože sliboval plno nových herních informací, které se nám budou velice hodit do budoucích zápasů.

V sobotu ráno jsme vstaly v 7:00 a v 7:30 jsme již vyrážely na rozcvičku. Bylo chladno a zataženo (později odpoledne se však naštěstí rozjasnilo), ale po řádné a náročné rozcvičce jsme se krásně rozehřály. Po příchodu do chaty následovala snídaně, která se měla skládat z něčeho zdravého a za hodinu a půl jsme již vyrážely na hřiště.

Cesta na umělé hřiště trvala asi deset minut z kopce a jakmile se celý tým shromáždil před střídačkou, začaly jsme se rozcvičovat. Poté, co nám trenérky rozproudily sílu v končetinách, rozházely jsme se a nakonec jsme byly rozděleny na tři stanoviště, kde se nacvičovaly clony, obrana, útok a technika. Bylo to velice poučné a já osobně jsem se z těchto cvičení hodně naučila. Pak jsme absolvovaly testy na blízkém tartanu - běžely jsme 600 metrů, dělaly kliky, shyby, člunkový běh a skákaly do dálky.

Konečně oběd! Po náročném tréninku jsme byly poměrně vyhládlé a jídlo bylo vynikající. Jakmile jsme se najedly, proběhl krátký team talk. Nyní trenérky mluvily o mnoha situacích během hry a útočných akcích a asi o dvě hodiny později se opět vyráželo na hřiště. Tentokrát jsme dělaly spíše taktická cvičení, a tak trénink rychle ubíhal. Večeře byla taktéž výborná a po ní následovalo týmové povídání, které zahrnovalo i přednášku o zdravé výživě a stmelování týmu.

V neděli ráno jsme opět běžely docela náročnou rozcvičku a po snídani se znovu vyráželo kvapem na hřiště trénovat. Již nebylo tak krásně slunečno jako předchozí den, ale silně pršelo, takže jsme šly nejprve do šatny, kde nám trenérky opět vysvětlovaly základní prvky obrany a útoku. Přestože nám počasí nepřálo, byly jsme pozitivně naladěny a s optimismem jsme vyrazily na hřiště trénovat. Zapracovaly jsme na útočných akcích, obraně i útoku a dalších mnoha věcech, které jsou důležité především na nadcházející mistrovství.

Celé promoklé jsme odešly na ubytovnu se naobědvat a po poledním klidu se opět vyráželo na odpolední trénink. Byl stejně náročný a zajímavý jako předešlý, takže nám i v dešti rychle ubíhal. Po skončení se celý tým odebral na ubytovnu se zabalit a za hodinu jsme se všechny účastnily závěrečného povídání. Obohacené o spoustu užitečných informací a také unavené z usilovného trénování jsme odjely domů.

Autorka: Adéla Procházková

Loading...

2015 U19 MS Edinburk

Stránkování

12 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa