Lacrosse > Mužský lakros > Juniorská boxlakrosová liga se rozloučila se zimou turnajem na Jižním Městě

Juniorská boxlakrosová liga se rozloučila se zimou turnajem na Jižním Městě

26.2.2024

O víkendu 24. a 25. února se v hale na Jižním Městě odehrály nejnižší kategorie juniorské boxlakrosové ligy a lakrosové naděje se tak rozloučily se zimou jak nejlépe mohly, tedy lakrosem. Mezi pražské celky se v kategorii U8 zapojila také Plzeň.

Víkend zahájila kategorie U12, ve které nebyl na programu zápas prozatím nejvyrovnanějších týmů, prvního Sokola Smíchov a druhého Jižního Města. Čekalo se tedy spíše, který z ostatních týmů ligy vezme favoritům body a zkomplikuje jim tak cestu za titulem. Překvapení se ale nekonalo a vedoucí týmy soutěže s přehledem své soupeře porazily. Smíchov neztratil ani bod a Jižní Město přišlo pouze o bod za nájezdy proti Malešicím.

Oba vedoucí týmy této kategorie si také zastřílely. Mezi první desítkou hráčů v kanadském bodování je aktuálně hned devět ze Smíchova nebo Jižního Města. Na třetím místě ale nejdeme Alberta Adámka z Malešic, který čtyřmi góly rozhodl vyrovnaný zápas proti radotínskému týmu Ants Blue. Malešice ho vyhrály v poměru 5:3 a navíc uspěly i v nájezdech.

Následovala kategorie U10, kde byl hlavním tahákem zápas prvního týmu z Jižního Města a druhého Sokola Smíchov. Jižní Město vyhrálo 11:4 a upevnilo si tak vedení v tabulce. S ostatními soupeři si favorité ligy poradili a s přehledem vyhráli. Zápas mezi Radotínem a Zbraslaví ovládl Radotín jednoznačně 10:0, tým ze Zbraslavi ukořistil alespoň bod za nájezdy.

Sobotní den zakončili nejmenší hráči z kategorie U8, ve které se nepočítají ani body, ani vzájemná utkání, ale sleduje se pouze celkový počet vstřelených branek všech týmu dohromady za celý turnaj. V tomto kole padlo celkem 73 gólů, což bylo o 17 gólů více než v předchozím kole (56). Příjemnou novinkou byla účast týmu z Plzně, kde začali opět pracovat s mládeží.

V kategorii U14 šlo teprve o druhé kolo soutěže, protože na podzim se hráči věnovali fieldlakrosu. Čekalo se tedy jak dopadnou utkání mezi týmy, které proti sobě v prvním kole nehrály. Hlavním tahákem byl zápas prvních Malešic a třetího Jižního Města/Libuše. Toto utkání vyhrál druhý jmenovaný složený celek 6:3. Překvapením kola byla výhra týmu Zbraslav/Smíchov nad Malešicemi v poměru 7:6. Vítěz dokázal poslední třetinu vyhrát 4:0, kdy se o hattrick postaral František Honců.

Stejný obrat se podařil i týmu LCC Meerkats z Radotína, který díky výhře v poslední třetině 4:0 porazil domácí celek Jižní Město/Libuš 8:5 a posunul se tak do čela tabulky. O obrat se postarali Alice Faltusová a Dominik Meca.

Další hrací den je na programu už tuto sobotu 2. března, kdy se v hale na Jižním Městě představí týmy v kategorii U16.

Text: Jakub Nováček
Foto: Pavel Pěnkava

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169