Lacrosse > Ženský lakros > Juniorky si zahrály proti starším kolegyním, na domácím ME chtějí útočit na zlato

Juniorky si zahrály proti starším kolegyním, na domácím ME chtějí útočit na zlato

21.3.2023

Juniorky si zahrály proti starším kolegyním, na domácím ME chtějí útočit na zlato

Z kondiční části do herní přípravy přešly české juniorské reprezentantky. Trenér Adam Ondráček s realizačním týmem zúžil výběr pro červencové mistrovství Evropy na 21 jmen. Ještě předtím si mladé Češky zahrály proti seniorskému národnímu týmu. V dubnu je čeká prestižní Easter Tournament ve Španělsku.

Druhou březnovou středu se v Radotíně odehrál přípravný zápas mezi juniorkami připravující se na nadcházející evropský šampionát a týmem poskládaným z potenciálních hráček seniorské reprezentace, kterou příští rok čeká dospělé mistrovství Evropy v Portugalsku.

Zápas byl dalším testem juniorského národního týmu v přípravě ME v Praze a jednou z možností trenérů zhodnotit výkony jednotlivých hráček před redukcí týmu. Juniorky odehrály kvalitní zápas, byla vidět dobrá fyzická zdatnost, slušná technika i týmová chemie. Seniorky nečekaly tak rychlý vstup do zápasu a trvalo několik minut, než se trochu sehrály a přistoupily na vyšší tempo.

„Užší kádr jednadvaceti hráček, které máme teď, jsme vybírali ze sedmadvaceti kandidátek. Na začátku přípravy jsme měli víc než třicet hráček v týmu. Bylo to velice těžké, rozhodovaly i jemné nuance a s trenérským týmem jsme o tom vedli dlouhé debaty. Když je potřeba zúžit kádr, víš že ublížíš lidem, na kterých ti záleží a pro mě je to jeden z nejtěžších aspektů trénování,“ říká kouč juniorské reprezentace Adam Ondráček.

Ten si pochvaluje, že mohl s asistentkami vybírat z většího počtu kvalitních lakrosistek, což v minulosti nebylo zvykem. „Máme velké množství hráček, které svojí úrovní dovedností patří už do seniorské reprezentace. Několik z nich už má za sebou loňské seniorské mistrovství světa v USA. Velké díky patří trenérům na Smíchově a v Radotíně, tyto týmy dodaly majoritní část hráček do juniorské reprezentace. Bez jejich práce bychom neměli takhle kvalitní tým,“ líčí Ondráček.

Juniorky začaly trénovat dvakrát týdně a zaměří se mimo jiné na zdokonalování individuálních schopností hráček, taktiku a nácvik herních situací. V polovině dubna se tým zúčastní Easter Tournamentu ve Španělsku. „Čeká nás tam první ostrá prověrka. Následovat budou ještě další přípravné zápasy. Finální výběr osmnácti hráček oznámíme těsně před mistrovstvím Evropy,“ přibližuje hlavní trenér národního týmu.

Mladé Češky budou na domácím šampionátu bojovat od 2. do 9. července v areálu na Pražačce a Ondráček se netají nejvyššími ambicemi. „Cíle jsou jasné, bojovat o postup do finále a hrát o zlato. Na začátku přípravy za námi přijel širší výběr reprezentace Anglie. Tuto zemi považuji za lakrosovou velmoc v Evropě a patří mezi špičku i ve světě. Dokázali jsme s nimi hrát naprosto vyrovnané zápasy. Velkou výhodu vidím v tom, že naše hráčky hrají dospělé soutěže včetně duelů za seniorskou reprezentaci. Věřím, že tyto zkušenosti budou hrát velkou roli a pomohou nám k co nejlepším výkonům,“ dodává Ondráček. Před pěti lety Češky na ME v polských Katowicích prohrály ve finále právě s Anglií. Nyní by se před vlastním publikem chtěly dostat až na vrchol.

Text: Kateřina Hlavsová, Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%