Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > 2011: Juniorky odjíždí na MS do Německa, cílem je postup ze skupiny

2011: Juniorky odjíždí na MS do Německa, cílem je postup ze skupiny

30.7.2011

Reprezentace U19 na turnaji Prague Cup v červenci 2011Reprezentace U19 na turnaji Prague Cup v červenci 2011
Reprezentace U19 na turnaji Prague Cup v červenci 2011

(pur) - Česká ženská lakrosová juniorská reprezentace už v úterý odcestuje na mistrovství světa hráček do 19 let do německého Hannoveru (3. – 13. srpna). Na něm budou chtít Češky prodat nasbírané zkušenosti ze společných tréninků za poslední rok a postoupit ze základní skupiny do vyřazovací části. Před turnajem jsme si povídali s trenérkou Veronikou Brychcínovou a kapitánkou týmu Olgou Petrákovou.

 

Český tým se ve skupině B střetne už ve středu s domácím Německem, které v přípravě dvakrát porazil, dále pak s Walesem, Novým Zélandem, nováčkem turnaje z Nizozemska a na závěr se Skotskem. Pro postup do čtvrtfinále musí skončit Češky na prvním či druhém místě. Z elitní skupiny A, kde se představí týmy USA, Austrálie, Kanady, Anglie, Japonska a Haudenosaunee, totiž postoupí do vyřazovací části všechny týmy.

 

Jak proběhla poslední část přípravy a povedlo se v ní splnit všechno, co jste si předsevzaly?

Veronika Brychcínová (VB): Od zimy jsme měly jeden trénink týdně. Na jaře proběhlo víkendové soustředění v Nymburce. Vyjely jsme do Mnichova, kde jsme sehrály přípravné zápasy proti domácímu týmu a německé juniorské reprezentaci a samozřejmě se účastnily Prague Cupu. Teď už jsme v minulých dnech jen absolvovaly poslední trénink a přípravný zápas. Všechno, co jsme měly v plánu, tak proběhlo bez problémů.

 

Bylo složité vybrat konečnou osmnáctku hráček pro mistrovství světa?

VB: Vybíraly jsme původně ze sedmatřiceti hráček. Těžký byl hlavně ten konec. Vybrat pak z dvaceti těch finálních osmnáct.

 

Olino, ty jsi byla jednou nohou i na MS v Kanadě před čtyřmi lety, ale o účast tě těsně před odletem připravila nemoc. Vzpomeneš si ještě na to a mrzí tě to s odstupem času?

Olga Petráková (OP): Spíš jsem se bála, že to nevyjde teď, že se třeba zase něco stane. Určitě mě to mrzí, že jsem tam nemohla jet. Tehdy jsem byla asi na vrcholu a v tom jsem to utnula a musela pak začít zase znova. Vzpomínám, že mě bolelo v krku, tak jsem šla k doktorce a jí se to moc nelíbilo. Udělala testy a mámě pak řekla, že má podezření na mononukleózu, že to nechtěla říkat přede mnou a asi za dva dny mi volala, že nemůžu nikam jet a hlavně jsem to už cítila.

 

Tenkrát si mohla být ve čtrnácti nejmladší hráčkou celého mistrovství světa, nyní jedeš do Německa jako kapitánka. Jaká je nyní tvoje role?

OP: Tehdy jsem se jako nejmladší cítila trošku zvláštně. Teď jsem si určitě víc jistá a mám i ke spoluhráčkám blíž, protože to jsou moje vrstevnice a možná je i trochu lepší kolektiv. Myslím, že je v týmu ale daleko víc lidí, kteří ho jakoby vedou, takže já jako kapitánka nějakou extra zodpovědnost necítím. Každá z hráček dokáže povzbudit a o tým pečovat.

 

Jaké máte ambice pro šampionát? Dají se vůbec v této kategorii nasbírat nějaké užitečné informace o ostatních týmech?

VB: Je to velmi složité, protože jde o mladé hráčky do devatenácti let, takže je těžké je odněkud znát podle jmen. Sílu Skotska nebo Walesu tedy odhadnout nedokážeme. Samozřejmě by pro nás bylo zajímavé postoupit ze skupiny, abychom mohly hrát zápasy i se silnějšími týmy. To by pro nás byl úspěch. Ovšem ta moje filozofie zůstává stejná. Hlavní ambicí je hrát naší nejlepší hru a uvidíme, co z toho vznikne.

 

Na co byste pozvaly české fanoušky, kteří by se mohli vydat vás do Německa povzbudit?

VB: Žádnou akci jsme nepořádali, ale víme, že se tam lidé chystají, takže věříme, že podporu mít budeme.

OP: Převážnou část fanoušků budou tvořit rodiny a podpora může být i od ostatních týmů, které budou sledovat naše zápasy. Ale to, co nás může nejvíce vyhecovat, je ta odvedená práce za ten rok, co jsme se na mistrovství připravovaly. Fanoušci jsou důležití, ale i bez nich určitě máme motivaci bojovat.

 

Konečná nominace České republiky na MS do 19 let v Hannoveru:

2 Johana Kabíčková  útočnice/středopolařka (LC Jižní Město)
3 Anna Čižínská  středopolařka (LCC Radotín)
5 Tereza Sýkorová  středopolařka (LC Jižní Město)
7 Veronika Bernhäuserová  brankářka (LCC Radotín)
8 Markéta Vrabcová  středopolařka (LCC Radotín)
9 Andrea Říhová  útočnice (LCC Radotín)
10 Olga Petráková  útočnice/středopolařka (LCC Radotín)
11 Marie Šřůtová  středopolařka (LCC Radotín)
12 Tereza Laláková  obránkyně (LCC Radotín)
13 Jolana Krmenčíková  obránkyně (LCC Radotín)
14 Eliška Škoulová  středopolařka (LC Plzeň)
15 Debora Plecháčková  středopolařka (LC Jižní Město)
18 Kateřina Sýkorová středopolařka (LC Jižní Město)
19 Lucie Martínková  útočnice (LCC Radotín)
21 Barbora Tydlitátová  obránkyně (Flamingo United)
22 Veronika Dušková  obránkyně/středopolařka (Flamingo United)
23 Tereza Bartušková  útočnice (LC Jižní Město)
31 Gabriela Dvořáková  obránkyně/středopolařka (Flamingo United)

Veronika Brychcínová  trenérka
Simona Baráková  asistentka
Jana Hlavsová  asistentka

 

Loading...

Aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?