Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > Juniorkám zbývá rok do MS. Jak se připravují?

Juniorkám zbývá rok do MS. Jak se připravují?

31.8.2010

Veronika na turnaji Prague Cup Teen´s 2010Veronika na turnaji Prague Cup Teen´s 2010
Veronika na turnaji Prague Cup Teen´s 2010

(pur) - Poprvé vyrazila česká ženská juniorská reprezentace na mistrovství světa v roce 2007 do Kanady. Příští rok v srpnu čeká nový tým šampionát v Německu, a tak jsme vyzpovídali trenérku juniorského národního celku Veroniku Brychcínovou, aby nám přiblížila dosavadní přípravu, i to, co ještě na její svěřenkyně čeká.

 

Od kdy se připravujete a jak zatím tato část přípravy na MS probíhá?

Příprava začala už minulý rok na podzim, kdy se tým sešel se Simonou Barákovou na soustředění v Nymburce. Od jara letošního roku bylo asi pět setkání. Nejdříve byla zaměřená na testování fyzických a technických schopností hráček. Holky se musí připravovat také hodně sami a pravidelná kontrola technických dovedností a fyzických schopností je důležitou součástí dlouhodobé motivace pro individuální přípravu. Zatím tedy proběhlo komletně jedno testování na začátku léta, a minulý víkend druhé testování, kde už holky můžou srovnávat svoje výsledky s těmi předešlými.

 

Herně se tým poprvé vážněji ukázal v červenci na juniorském Prague Cupu, který i díky skvělému obratu ve finále vyhrál.

Je to tak. Větší tréninkovou akcí bylo soustředění před Prague Cupem do 19 let, kdy se vlastně poprvé pořádně sešel tým pohromadě. Ale také tam nebyly všechny hráčky, které mají zájem reprezentovat. Prague Cup vyšel dobře. Nejen proto, že ho holky vyhrály, ale proto, že ho vyhrály docela zajímavým způsobem, kdy si sáhly až na dno fyzické, technické a třeba i psychické.

 

Kolik hráček máš nyní k dispozici?

Na jaře jich bylo třicet sedm. V tuhle chvíli jich je třicet dva. Do určitého času to bude otevřené i hráčkám, které jsou třeba novější, ale je tam motivace, aby i je to nastartovalo a začaly na sobě pracovat, i když se pak třeba do toho finálního výběru nedostanou.

 

Co vás čeká ještě v tom roce, který do mistrovství světa zbývá?

Zatím se zvažuje forma přípravy přes zimu. Plánujeme udělat jednou měsíčně zase startovací motivační trénink zaměřený na individuální přípravu. Budou v tom ale samozřejmě i společné tréninky. Ty budou buď každý týden, nebo formou soustředění. Od jara to každopádně budou pravidelné tréninky. Snažíme se domluvit výjezd do zahraničí na nějaké zajímavé zápasy a také, aby někdo ze zahraničí přijel k nám. A pak samozřejmě zase Prague Cup, který bude kvalitní a zúčastníme se i toho seniorského.

 

Je potenciál, aby tento tým fungoval jako celek a poučil se třeba z nedostatků, které měl výběr před čtyřmi roky v Kanadě?

Potenciál tam určitě je. Cesta to ale bude ještě hodně dlouhá.

 

Bude výhodou, že se šampionát tentokrát koná v Německu, tedy blízko nás?

Určitě to bude finančně výhoda, to bezpochyby. A také fanoušci, kteří tam jsou schopni bez problému dojet a povzbudit nás.

 

Existuje nějaká šance na zámořské posily, jako tomu bylo v případě Allison Hubschmann na minulém MS?

My to nevyhledáváme. Nikdo se nám v tomto směru ani neozval, takže to vlastně vůbec neřešíme.

 

Spolupracuješ na přípravě týmu také s někým ze zahraničí?

Ano, spolupracujeme na dálku s Jackie Au a ještě s další trenérkou, kde ta spolupráce ale zatím začíná, takže jí nechci jmenovat.

 

Jaký je váš předběžný cíl pro mistrovství světa? Nemyslím na umístění, ale spíš celkové přání toho, jak by se měl český výběr v Německu prezentovat?

Moje osobní filozofie je taková, že bych ani já, ani hráčky neměly spekulovat nad umístěním. Těžko můžeme odhadnout, v jaké formě týmy dorazí. Musíme se soustředit na náš výkon a vydat ze sebe to nejlepší. Musíme být připraveni hrát svojí nejlepší hru za každé situace, s jakýmkoli soupeřem, ve chvílích, kdy se bude dařít, tak i když se dařit nebude. Cílem je prezentovat se jako kompaktní a kvalitní lakrosový tým se zdravou hrdostí, bojovností, velkým srdcem a sportovním duchem.

 

 

Loading...

Aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje

 

Anketa

NFLL
Celkem hlasů 6
V jakém formátu chcete hrát NFLL?