Lacrosse > Mužský lakros > Český výběr vyráží na juniorské mistrovství světa do Kanady

Český výběr vyráží na juniorské mistrovství světa do Kanady

22.8.2016

Po loňské premiéře, kdy se čeští junioři premiérově vydali za moře poměřit své schopnosti se severoamerickými výběry a zanechali příznivý dojem předvedenou hrou a ziskem pátého místa v turnaji, se do Ontaria vydává omlazený výběr se snahou na tento úspěch navázat. 

Přestože se musíme vyrovnat s absencí hned několika loňských opor, tým se podařilo vhodně doplnit a tak doufáme, že česká stopa v Six Nations bude letos opět patrná.

Na rozdíl od loňska byl letos zvolen model kratší, ale intenzivnější přípravy. Junioři se nejprve v rámci turnaje národních týmu v Radotíně dvakrát poměřili se svými vrstevníky z Finska a seniorským výběrem Švédů (ve všech třech utkáních soupeře jasně předčili), pak zvítězili na turnaji v Drážďanech, kde porazili německé a nizozemské soupeře. Nezastavil je ani malešický tým, se kterým se utkali ve finále, a tak s osmi výhrami a žádnou porážkou mají výbornou letošní bilanci. V Kanadě to však bude úplně o jiných soupeřích, proto bylo nutné zapracovat na souhře před odjezdem. Tomu bylo určeno závěrečné soustředění v Poličce, kde tým pracoval na taktice.

Věříme, že odvedená práce přinese své plody a český tým v Kanadě naváže na loňský úspěch.

V úterý 23. srpna tak nastupuje do letadla směr Toronto dvacítka hráčů a čtyři členové realizačního týmu, aby od středy do soboty bojovali za český boxlakros.

Ve skupině český výběr čekají opět USA a Kanada-východ, nově pak Kanada-západ a kanadská U17.

Podle výsledků pak budou následovat utkání s dalšími soupeři mezi které patří i tři indiánskými výběry a Irové.

Statistiky turnaje by měly být k dispozici zde.

Stejně jako loni se pokusíme informovat lakrosové příznivce formou blogu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272