Lacrosse > Mládež > Junioři jako předskokani Final Four NBLL předvedli skvělé výkony

Junioři jako předskokani Final Four NBLL předvedli skvělé výkony

29.11.2022

Poslední listopadový víkend patřil nejen finálovému Final Four Národní boxlakrosové ligy dospělých, ale také a především našim mladším nadějím. Juniorská boxlakrosová liga se odehrála ve sportovní hale na Jižním Městě a přehoupla se tím do své poloviny.

Jako tradičně byla sobota věnovaná kategoriím U8, U10 a U12. V kategorii U8 změřily své síly týmy z Radotína a Smíchova. V kategorii U10 si vedly velmi dobře týmy z Malešic a ze Smíchova. Hlavně tým z Malešic si oběma výhrami upevnil první příčku a tým ze Smíchova se důležitým vítězstvím na Radotínem Red usadil na druhé příčce právě před Radotínem.

Zajímavější podívanou ale přinesla kategorie U12, ve které si skvěle vedl tým z Jižního Města, který vyhrál obě svá utkání a hlavně zvítězil nad doposud neporaženým týmem Radotína v poměru 9:2. Překvapením byla i remíza 8:8 mezi týmy Zbraslavi a Smíchova, kdy doposud vždy vítězně a s přehledem z těchto vzájemných utkání vyšel Smíchov, který v tomto utkání prohrál na nájezdy.

Neděle patřila těm starším z kategorií U14 a U16. Kategorie U14 se jako jediná v tabulce rozdělila na dva tábory, kdy první dva týmy bojují o první příčku (tým z Radotína a tým spojený z hráčů Jižního Města a Sokola Libuš) a dva týmy, kteří bojují o třetí příčku (tým ze Zbraslavi a Malešic). V tomto kole vyšel z první dvojice těsným vítězstvím 8:7 Radotín, který má na prvním místě náskok již 8 bodů. Z druhé dvojice vyšla tentokrát vítězně 7:5 Zbraslav, která odskočila od Malešic na třetí příčku o dva body.

V kategorii U16 se žádná překvapení nekonala a jako v zatím každém turnaji vyhrál tým LCC Foxes v obou svých utkáních proti týmům z Jižního Města a LCC Meerkats. Ve vzájemném zápase Jižního Města a LCC Meerkats také opět vyhrál tým z Jižního Města.

Další kolo juniorské boxlakrosové ligy se bude konat 17.–18. prosince v Radotíně.