Lacrosse > Mužský lakros > Důležitý krok na juniorské cestě

Důležitý krok na juniorské cestě

18.8.2016

ao – V pěkném prostředí drážďanské arény se uskutečnil další ročník již zavedeného boxlakrosového turnaje Lax in the Box.

V konkurenci sedmi týmů z Anglie, Holandska, Polska a Německa se opět zúčastnili i dva zástupci z Čech. Po loňském ročníku, kdy byl turnaj hlavně přípravou národních týmů před blížícím se MS, se turnaj opět stal klubovou záležitostí. Jedinou výjimkou byl juniorský tým ČR, který turnaje po loňské zkušenosti využil jako kvalitní přípravy před letošním juniorským MS, které proběhne opět v Six Nations koncem srpna.

Zatímco pro juniory byl turnaj nominační a soupisku pro MS trenéři uzavírali až po jeho skončení, druhý český zástupce, matadoři z Malešic, si do Drážďan přijel užít příjemný víkend s výrazně užší sestavou.

V turnaji samotném byly týmy nasazeny dle výkonnosti do dvou skupin a oba čeští zástupci byli spolu s Deutschland Adler a Dredlax (Anglie) součástí elitní skupiny. Vítěz této skupiny se vyhne čtvrtfinále, ale bylo velmi pravděpodobné, že v následném semifinále či finále nastoupí na soupeře, se kterým se již potkal ve skupině.

Malešičtí si ve skupině poradili s Adlery 6:3 a Dredlax 7:1, zatímco U19 po zahřívacím utkání s Dredlax (7:5) porazili Adler 8:1. Vyvrcholením základní části turnaje pak byl vzájemný zápas našich týmů, který ovládli junioři, kdy soupeře uštvali fyzicky. Na druhou stranu bylo možné předpokládat, že tak zkušené mužstvo, jakým Malešice jsou, si vezme ponaučení do očekávané odvety.

Malešice pak v prvním semifinále po vlažnějším začátku zkušeně přehrály snaživé Polish Eagles 7:1.
Junioři pak přesvědčili Adlery, že jasné vítězství v prvním utkání nebyla náhoda, a celoplošným lakrosem v plném nasazení soupeře od první minuty deptali, aby se celkové skore zastavilo na konečných 13:2.

Když v utkání o třetí místo porazili Poláci Adler, měl už turnaj prvního vítěze, protože to bylo asi poprvé, kdy polský tým porazil (a to zaslouženě) západní sousedy. Poté nastoupili čeští zástupci k dalšímu „bratrovražednému“ boji.

Malešičtí, posíleni o povolaného Tomáše Berana, chtěli mladíkům vrátit  předchozí porážku, ale U19 pokračovala v solidním týmovém výkonu. Utkání bylo o poznání vyrovnanější, a i když junioři měli míč víc v držení, šance se přelévaly na obou stranách a oba týmy podrželi brankaři. Poprvé tak bylo poločasové skore bez branek. Se začátkem druhé periody se však přece jen začali prosazovat pohyblivější junioři. V důležitých fázích zápasu vstřelili branky a soupeři skórovat nedovolili. Utkání tak skončilo 4:0 a U19 po zásluze navázala na loňskou jízdu seniorské reprezentace.

Pro U19 tak skončila důležitá část přípravy. Hráči se sejdou na herním soustředění v Poličce a 23.8. odlétají do Kanady, kdy chtějí s omlazeným týmem navázat na úspěchy, kterých loni dosáhli v Six Nations.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269