Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město ztratilo ve víkendovém dvojzápase jeden bod s ForFuny

Jižní Město ztratilo ve víkendovém dvojzápase jeden bod s ForFuny

8.11.2011

(lk, mz) - O prvním listopadovém víkendu se do letošního ročníku NBLL zapojil i tým SK Lacrosse Jižní Město, který v říjnu ještě dohrával zápasy fieldlakrosové ligy. Vstup do boxlakrosové soutěže byl pro hráče Jižního Města úspěšný, ale hned první utkání nového ročníku ukázala, že se liga postupně vyrovnává a že žádný zápas není dopředu rozhodnutý.

V sobotu nastoupili hráči Jižního Města ke svému prvnímu zápasu proti týmu Highlanders LT na jejich domácím hřišti v Králíkách. Tým z hlavního města přivezl pod Králický Sněžník značně omlazený kádr a možná jistá dávka nervozity zapříčinila, že začátek utkání hráčům LCJM trochu utekl. Pak se již ale hra urovnala a SK Lacrosse Jižní město zvítězilo 12:2.

V neděli zavítal do haly na Jižním Městě doposud vedoucí tým skupiny B - ForFun.

Radotínský tým po odchodu svého lídra a zakladatele Adama Kostky převzal reprezentační trenér Roman Pokorný a jeho příchod k týmu byl opravdu znát. Převážně mladí hráči hrají důrazný a tvrdý lakros a do nedělního večera nepoznali v základní části NBLL porážku.

Tým z Jižního Města vede do svých zápasů tak jako v minulých letech kapitán Pavel Došlý.

Na soupisce SK Lacrosse JM pro tuto sezonu figuruje skoro 35 hráčů, a tak o nominaci k zápasům bude po letech opět trochu tlačenice. Tým oživili junioři, nově příchozí hráči, navrátilci z herních pauz a z marodek, kteří se do týmu rychle a úspěšně adaptovali.

Samotný nedělní zápas byl oboustranně tvrdý a vyrovnaný. Brankáři obou týmů (za ForFun nastoupil Dominik Sika a za LCJM Jiří Malina s Martinem Bartuškou) měli spoustu práce a předváděli vynikající zásahy.

Žádnému z týmů se nepodařilo vytvořit si výrazný náskok a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Po základní hrací době svítilo na ukazateli skóre 9 : 9, tím si oba týmy zajistili po jednom bodu. O druhý bod z prodloužení se hrálo skoro dalších 15 minut. Rozhodčí hru trochu pustili a týmy do obrany nasazovali to nejlepší, co v dané chvíli bylo možné. Přesto zvítězila zkušenost hráčů Jižního Města a jejich útočníků, Milana Černíka a Jakuba Noska, kteří přehráli obranu soupeře a ukončili vyčerpávající zápas vítězstvím Jižního Města v poměru 10 : 9.

Highlanders LT - SK Lacrosse Jižní Město 2:12

SK Lacrosse Jižní Město - ForFun 10:9p (3:3, 3:1, 2:5, 1:0, 1:0) 

Michaela Zvarová, Lukáš Kadlec

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192