Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město v duelu s Malešicemi zaznamenalo první výhru v sezoně

Jižní Město v duelu s Malešicemi zaznamenalo první výhru v sezoně

24.9.2021

Den po středečním radotínském derby sehráli svůj zápas v rámci třetího kola ligy Jižní Město a Malešice. Utkání bylo od samého začátku vyrovnané a na první gól utkání si fanoušci počkali téměř čtyři a půl minuty. Za domácí tým se po přihrávce Garretta Goshorna prosadil Michal Bambušek jr. Ve zbývajících minutách úvodní periody padlo šest branek, o které se rovným dílem podělily oba týmy, a prvních patnáct minut zápasu tak skončilo za stavu 4:3 pro Jižní Město. To následně ovládlo druhou část hry a první půlka duelu skončila za stavu 7:3.

Tým černobílých nezaváhal, a i po dlouhé pauze mezi polovinami pokračoval v aktivní hře. Během prvních pěti minut vstřelil dvě branky a dostal se do vedení 9:3. Jeho šestibrankovou šňůru přetnul až v čase 39:04 zkušený malešický hráč Ladislav Kopfstein. Na něj v dalších minutách třetí patnáctiminutovky navázali Adam Vejvoda, Jakub Rilják a Kryštof Adamiec, čímž snížili na rozdíl dvou branek. Jižní Město však nedovolilo žlutým vstřelit kontaktní branku a samo odskočilo do vedení 10:7.

Dramatický závěr utkání slibovaly následující dvě trefy Malešic, na které však vzápětí odpovědělo Jižní Město a svůj náskok navýšilo opět na dva góly. Skóre 11:9 se ve výsledku stalo konečným, a tým okolo hrajícího trenéra Pavla Došlého si připsal první vítězství v sezoně.

Nejproduktivnějším hráčem utkání byl s pěti kanadskými body Michal Bambušek jr.(4+1). První start si připsal brankář LJM Tomáš Čekal, který měl 81 % úspěšnost zákroků.

Podívejte se na rozhovory s Garretem Goshornem (LJM) a Adamem Vejvodou (MAL) na našem Instagramu nbll_cz.

Záznam utkání najdete na našem YouTube NBLL_CZ.

SK Lacrose Jižní Město vs. TJ Malešice 11:9 (4:3, 3:0, 2:4, 2:2)