Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město si po čtyřech letech zopakovalo vítězství na berlínském turnaji (akt.)

Jižní Město si po čtyřech letech zopakovalo vítězství na berlínském turnaji (akt.)

6.6.2015

Na tradičním berlínském fieldlakrosovém turnaji Berlin Open 2015 zůstává po dvou hracích dnech jediný český zástupce v základní skupině bez porážky. 

Jižní Město se hned na úvod turnaje utkalo s největším sokem v boji o první příčku ve skupině, týmem Lotyšska. Navzdory nerozehranosti si ovšem po těsném výsledku 10:9 z utkání odneslo všechny body. Zbývající zápasy ve skupině s BLAX (16:0), Norskem (7:5), Hong-kongem (10:2) a BL South (11:2) Pražané vyhráli rozdílem třídy, snad kromě Norska, s nímž se zapotili více, než očekávali.

Zástupci České republiky se zítra utkají v semifinále od 10.15 hod. s polským výběrem a pokud uspějí, velmi pravděpodobně je ve finále bude čekat opakování úvodního utkání s nezmary z Lotyšska, kteří v semifinále narazí na nepříliš přesvědčivé Lacrosse the Pond.

Aktualizováno:
Ani v neděli Pražané neochutnali hořkost porážky - polský výběr deklasovali v semifinále 12:2 a ve finále, ve kterém se dle očkávání objevil lotyšský tým, vylepšili výsledek klání ze základní části o jednu branku (10:8).

Jižní Město tak dobylo ceněnou trofej znovu po čtyřech letech a celkově potřetí. Z českých zástupců má jedno vítězství na kontě LCC Radotín (2002) a ojedinělou šňůru předvedly v 90. letech Malešice, které vyhrály pět prvních ročníků za sebou (1994 až 1998).

pch

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169